katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí v 18.00 mši svatou ze studia Radim s kapucíny z Olomouce, v úterý v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 25. března v 18.00 mimořádnou mši svatou z kostela Narození Panny Marie (celebruje Mons. Pavel Konzbul), ve čtvrtek v 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v pátek mši svatou v 18.00 z kostela sv. Bartoloměje v Kravařích, v sobotu v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze a v neděli mše svaté v 9.00 a v 19.30.

V týdnu zazní také modlitba růžence každý všední ve 20.00 a v sobotu od 22.30.

K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v postní době každou středu a pátek v 15.10.

Vzhledem k vládním opatřením proti šíření koronaviru přistoupil Proglas na několik programových změn, které platí do odvolání.

Každý všední den se můžete připojit ke slavení mše svaté od 18 hodin. Na ni naváže oblíbený cyklus Bible v liturgii. Přenos bohoslužby najdete v programu Proglasu také v sobotu od 18.00. Každou neděli kromě pravidelné bohoslužby v 9.00 nabídne Proglas i mimořádnou mši svatou od 19.30. Některé bohoslužby můžete sledovat i obrazem na našem Youtube kanále. Mše svaté nově vysíláme i od kapucínů Olomouc, františkánů Praha a salesiánů Brno. Na slavnost Zvěstování Páně 25. března připadá 780. výročí uzdravení, kterého se dostalo nemocnému zbloudilému šlechtici maršálku Vilémovi z Rožemberka. Právě jemu se ve vranovských lesích v těch dnech zjevila Panna Maria. U této příležitosti bude v 18.00 sloužena slavnostní mše svatá. V kostele Narození Panny Marie na Vranově u Brna ji celebruje pomocný biskup brněnský monsiňor Pavel Konzbul.

Hudební deníky Jak se vám líbí naladíte každý všední den ve 22 hodin a v sobotu 15.15. Týdeník Slyšte, lidé! nově v premiéře v sobotu v 19.00. Hitparádu Kolem se toč vysíláme premiérově v neděli v 18.00. Dále pravidelné rubriky Třikrát z Proglasu (všední dny 7.45 a v 14.00) a Na kanapi (neděle 16.30).

Na Proglasu myslíme také na školáky, od 14.30 proto zařazujeme pohádky. O víkendu přidáme k nedělní pohádce ve 14.00 i pohádku v sobotu také od 14.00. Večerní zíváček naladíte od 19.15 (v sobotu 18.45, v neděli v 19.00). Dále vysíláme v pravidelném čase Barvínek (úterý 16.00), Proglaso (neděle v 11.00) a pořad Hvězdná rána (středa 16.00).
Připravujeme také program katecheze pro školáky 1. stupně základní školy a přípravu letošních prvokomunikantů ve spolupráci se sestrami z kongregace sv. Cyrila a Metoděje v Brně. Těšit se na ně můžete každý všední den od 10 hodin. Relaci TWR se proto přesouvá na 11.30. V pondělí je program věnovaný prvňákům, v úterý druhákům, ve středu třeťákům, ve čtvrtek je určen pro žáky 4. třídy a v pátek pro páťáky.

Jako Duchovní slovo každý den v 6.20 (o víkendu v 6.50) a ve 23.45 vám Proglas nabídne zamyšlení z podcastu U ambonu, který připravují bosí karmelitáni. Těšit se můžete na karmelitány Petra Glogara a Pavla Polu, salesiána Ladislava Heryána, jezuitu Petra Vacíka, spirituála Nepomucena Tomáše Rouleho a faráře na Lomci Josefa Prokeše.

Chtěli bychom vám touto cestou poděkovat za to, že nám zachováváte přízeň i v nelehké době, kdy může být ze dne na den všechno jinak. Díky za finanční i modlitební podporu. Díky za slova uznání a podpory, ale i laskavé kritiky. Díky, že chápete četné změny v programu, jimiž na aktuální situaci reagujeme. Podpořit nás můžete také v aktuálním projektu na www.darujme.cz.

Aktuální programové změny sledujte na webu www.proglas.cz a na sociálních sítích rádia Proglas.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest