katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Proglasu na 16. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Velikonoční pondělí mši svatou v 9.00 ze studia Proglasu, v úterý v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek v 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v pátek mši svatou od 18.00 ze studia Proglasu, v sobotu mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, na neděli Božího milosrdenství 19. dubna mši svatou v 9.00 ze studia Proglasu, celebruje P. Martin Holík, a mši svatou v 15.00 z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích, celebruje P. Slavomír Peklanský.

V týdnu zazní také modlitba růžence v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek ve 20.00 a v sobotu ve 22.30. Telefonicky se můžete zapojit v úterý, čtvrtek a sobotu. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánů v Brně.

Od Velkého pátku do neděle Božího Milosrdenství (19. 4.) probíhá Novéna k Božímu milosrdenství. V řadě zjevení pověřil Pán Ježíš sv. Faustynu Kowalskou (+1938 v Krakově), aby vybízela lidstvo k hluboké a neochvějné důvěře v Boží milosrdenství. Novéna k Božímu milosrdenství, kterou jí Ježíš přikázal napsat a konat před svátkem Milosrdenství, začíná na Velký pátek a končí v sobotu před 2. nedělí velikonoční. Tato neděle je svátek Božího milosrdenství. I letos se k ní připojí Proglas. Na Velký pátek se k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství můžete připojit ve 14.00. Na Bílou sobotu a na Boží hod velikonoční začne modlitba v 15.00, další dny potom krátce po 15. hodině. Přímo na neděli Božího milosrdenství vám najdete v programu mimořádný přenos mše svaté z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích, celebruje P. Slavomír Peklanský, SAC.

Proletět se balónem a ze závratné výšky pozorovat svět, žasnout nad tím, že věci, které se ze země zdají být obrovské, vypadají z té výšky jako krabičky od zápalek, je snem snad všech kluků a holek a možná i každého správného "dospěláka". Není proto divu, že když jednoho dne přistály na hřišti za Vojtovým domem dva pestrobarevné balóny, Vojta ani jeho spolužáci neodolali. Od úterý 14. 4. se děti mohou přidat a to každý všední den od 14.30 a o víkendu ve 14.00. Číst si budeme z knihy Ostrov trosečníků Jana Bárty.

Zdánlivě je to splněný sen všech školáků: školy jsou zavřené a nikdo do nich nesmí. Jaké to ale je doopravdy? Zeptáme se kluků a holek, jak to zvládají, být doma s rodiči a sourozenci. Maminka tří dětí Kačka nám prozradí, jak se jí líbí v roli učitelky. A učitelka hudby Monika vysvětlí, jak učí své žáky hrát na klavír, když se s nimi nemůže potkat. Speciální Barvínek o škole, která se přestěhovala domů, uslyšíte v úterý 14. dubna od 16.00.

Etnografka, tanečnice, sběratelka a pedagožka Zdenka Jelínková významně přispěla k udržení a obnovení lidového tance na Moravě a ve Slezsku. Díky její neutuchající pracovitosti zanechala budoucím generacím na tisíce zápisů lidových tanců. U příležitosti 100. výročí jejího narození na ni vzpomeneme ve Folklorním okénku na vlnách Proglasu ve středu 15. dubna od 16.55.

V pořadu Tóny ze scény otevřeme dílo Richarda Wagnera s názvem Mistři pěvci norimberští. A protože je to dílo velmi rozměrné, budete ho moci poslouchat hned čtyři sobotní večery. První tři scény prvního dějství odvysílá Proglas v sobotu 18. dubna od 21.20. Účinkuje Orchestr a sbor festivalu v Bayreuthu. Nastudoval a řídí dirigent Daniel Barenboim.

Všichni jsme misionáři je kniha otevřeného rozhovoru s papežem Františkem na téma misijního rozměru církve. Navazuje volně na encykliku Evangelii gaudium z roku 2013. Tentokrát papež hovoří velice osobním tónem a používá mnohé příklady a zkušenosti z vlastního života. Jde mu o to, abychom nezapomněli, že každý máme ve světě své jedinečné poslání, přičemž „bez něho nemůžeme dělat nic“ (srov. Jan 15,5). Obsah více přiblíží redaktorka Hana Svanovská v neděli 19. dubna od 13.30 v Knihovničce.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest