katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 17. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí mši svatou v 18.00 z olomouckého studia Radim s tamějšími kapucíny, v úterý v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek v 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v pátek mši svatou od 18.00 ze studia Proglasu, v sobotu mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli mši svatou v 9.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách a v 19.30 ze studia Proglasu.

V týdnu zazní také modlitba růžence v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek ve 20.00 a v sobotu ve 22.30. Telefonicky se můžete zapojit v úterý, čtvrtek a sobotu. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánů v Brně.

Krásné kulaté životní jubileum oslavili v březnu 2020 dvě výrazné slovenské folklorní osobnosti – zpěvačka Mária Mačošková a dlouholetý primáš OĽUNu, Miroslav Dudík. Ve Folklorním okénku ve středu 22. dubna od 16.55 přinese Kateřina Kovaříková jejich hudební portréty prostřednictvím samostatných i společných nahrávek. Věřte, že je jich úctyhodný počet!

"Necenzurované", tedy nezkrácené rozhovory s matkami, které se potýkají s nějakou formou duševní nemoci, si můžete poslechnout v rámci pořadu jihočeského studia Šílenství všedního dne. S odkazem na Týden obyčejného šílenství - jihočeskou kampaň zaměřenou na boj s předsudky vůči psychicky nemocným, se podrobněji můžete seznámit s matkami a rodinami, které s duševní nemocí žijí každý den. Pořad studia Jan Neumann naladíte ve středu 21. dubna od 19.30.

S třemi malými dětmi si dodělala maturitu a vystudovala práva, žije na jižní Moravě na statku a spolu s manželem vychovává teď už pět dětí. Nedávno navíc vyhrála první ročník televizní soutěže Peče celá země. O jejích životních osudech, motivaci, překážkách i chuti zkoušet nové věci si bude s Petrou Burianovou v pořadu Na dřeň povídat redaktor Ondřej Havlíček. Poslouchejte ve čtvrtek 23. dubna 16.00.

Proglas v premiérovém seriálu představuje další modlitební a evangelizační komunitu – Chemin Neuf (Nová cesta). Ta vznikla v roce 1973 z modlitební skupiny kněží a laiků. Redaktorka Lenka Ráchel Veselá se na začátky tohoto duchovního hnutí ptala francouzského kněze žijícího v Tuchoměřicích Alaina Cleyssaca. První díl premiérového seriálu uslyšíte v sobotu 25. dubna od 20.15.

V neděli 26. dubna od 13.30 představí Hana Svanovská knihu Fernanda Arambury s názvem Vlast. Strhující román o vině a odpuštění, o pokusu zacelit rány v názorově rozdělené společnosti, se odehrává v Baskicku minulých let, ale mohl se odehrát kdekoli jinde, kde ideologický fanatismus a zaslepenost, strach a neschopnost se dorozumět narušuje běžné mezilidské vztahy.

Pavel Bělobrádek nezatajuje své onemocnění – roztroušenou sklerózou. Navzdory závažné nemoci přijímá významné funkce, tvrdě pracuje a založil rodinu. Jeho hendikep ho totiž učí jednat efektivně. Přivedl do politiky Pavla Bělobrádka sám Bůh? Pavel by byl v kladné odpovědi hodně zdrženlivý a pragmatický, ale nepopřel by, že jeho překotný nástup do čela strany byl velkým překvapením pro všechny. Stačilo se postavit ve správnou chvíli na správné místo, slyšet povzbuzení od správných lidí a neztratit odvahu skočit do neznáma. Abychom se dostali v rozhovoru více do hloubky, otevřeli jsme evangelium sv. Lukáše, začátek 12. kapitoly. Ježíš v úryvku hovoří o strachu o život a přímosti v našem vyjadřování. Pavlu Bělobrádkovi se hned na začátku vybavilo setkání s Husní Mubárakem, který tehdy hrdě přiznal, že je ochotný zemřít pro svého proroka a Boha. A za co je ochotný zemřít Pavel Bělobrádek? Dozvíte se z rozhovoru, který připravil redaktor Marek Chvátal, v neděli 26. dubna od 20.15, v repríze v pátek 1. května od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest