katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 18. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 27. dubna mši svatou v 18.00 z olomouckého studia Radim s tamějšími kapucíny, v úterý 28. dubna v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 29. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 30. dubna v 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v pátek 1. května mši svatou od 18.00 ze studia Proglasu, v sobotu 2. května mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli 3. května mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci a v 19.30 ze studia Proglasu.

V týdnu zazní také modlitba růžence v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek ve 20.00 a v sobotu ve 22.30. Telefonicky se můžete zapojit v úterý, čtvrtek a sobotu. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánů v Brně. V sobotu se od 20.00 můžete připojit ke krátké modlitbě za ukončení současné pandemie.

Ve Večerních zíváčcích ve všední den v 19.15, v sobotu v 18.45 a v neděli v 19 hodin čteme nejen dětem z knížky Milana Kynčla O víle Andulce a vodníku Petrlíkovi. Postupně se dozvídáme, jak vodníci a víly přichází na svět, kdy v sobě najdou zalíbení, jakou mají svatbu, jak spolu hospodaří v rybníce a co jim může čáp přinést do kolébky.

Pořad královehradeckého studia bude v pondělí 27. dubna věnován 70. výročí Akce K, při které byly násilně likvidovány kláštery a řeholní domy. Redaktor Martin Weisbauer přiblíží průběh této akce konkrétně v želivském klášteře. Více se dozvíte od 19.30

P. Roman Vlk pravidelně zveřejňuje krátké nedělní katecheze pro děti formou videopříspěvků na youtube kanálu Katecheti Olomouc. Rozhovor o katechezích a práci s dětmi v "době koronavirové", ale též obecně o způsobech a možnostech oslovit děti duchovními tématy přinese pořad olomouckého studia Radim, který naladíte v úterý 28. dubna v 19.30.

28. dubna, tedy poslední úterý v měsíci se od 16.00 můžete těšit na vaše oblíbené písničky, zábavné úkoly a soutěž o ceny. V Jukeboxu Barvínku se na vás těší Bětka a Áňa.

U lidové písně nemůžeme přesně určit, jak vznikla. Je proměnlivá a nestálá a byla předávána od vesnice k vesnici, z generace na generaci a byla zpravidla vázána na určitou společenskou situaci. Proti písni lidové stojí píseň autorská. Zrcadlí větší či menší podíl autorovy individuality. Bývá pevně ukotvená ve svém rytmu, tónině, má pevné schéma. I na počátku lidové tvorby kdysi nějaký autor stál. Vycházel ze znalosti melodií, které ho v dané oblasti obklopovaly, a tak dokázal vystihnout jejich charakter. Magdalena Múčková vás ve Folklorním okénku ve středu 29. dubna v 16.55 seznámí s novodobými autory, jejichž písně již téměř zlidověly. Možná u některých písní ani nebudete vědět, že nejsou lidové.

Druhý nejstarší syn Ivana a Kláry Trojanových se rozhodl jít ve stopách svých rodičů a stát se hercem. V 19 letech už má za sebou několik hereckých rolí, nyní jde do kin film Šarlatán, kde si se svým otcem zahrál dvojroli, oba představují léčitele Jana Mikoláška. O herecké profesi ale nebyla řeč celou dobu. S Josefem Trojanem si Alžběta Havlová povídala také o tom, proč si teď hledá práci v psychiatrické nemocnici jako uklízeč, proč jde v životě vždy tou těžší cestou, a proč je podle něj důležité se snažit být dobrým člověkem. Rozhovor z cyklu Na dřeň naladíte ve čtvrtek 30. dubna v 16.00.

V sobotu 2. května vás v rámci týdeníku Slyšte, lidé! pozve Milan Tesař na hudební výlet do Itálie. Představíme si například skupinu RomAraBeat, která kombinuje italský folklor s hudbou romskou a arabskou. Bude nám hrát jazzový kytarista Francesco Bruno nebo bubenická skupina KyoShinDo, která čerpá z japonské tradice. Uslyšíte italské reggae, tradiční hudbu pizzica z regionu Apulie nebo fúzi italské a brazilské hudby z alba pianisty Stefana Bollaniho. Začínáme v 19.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest