katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 20. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 11. května mši svatou v 18.00, v úterý 12. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátelé posluchače, ve středu 13. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, ve čtvrtek 14. května v 18.00 mši svatou, v pátek 15. května mši svatou od 18.00, v sobotu 16. května mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli 17. května mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích a v 19.30 ze studia Proglasu.

V týdnu zazní také modlitba růžence v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek ve 20.00 a v sobotu ve 22.30. Telefonicky se můžete zapojit v úterý, čtvrtek a sobotu. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánů v Brně. V sobotu se od 20.00 můžete připojit ke krátké modlitbě za ukončení současné pandemie.

K modlitbě Májové pobožnosti se můžete každý květnový čtvrtek v 15.10.

V pondělí 11. května se v půlhodince z jihočeského regionu podíváme do Salesiánského střediska mládeže v Českých Budějovicích, které během pandemie obdivuhodně rychle přizpůsobilo svou činnost aktuální situaci. Zpočátku dobrovolníci šili roušky nejen pro nejrůznější neziskové organizace, ale třeba i řidiče kamionů, kteří překračují hranice České republiky směrem od Rakouska. Další účelné aktivity v době koronaviru od 19.30 přiblíží ředitel střediska Ondřej Trojek.

Proč nosí doktoři bílý plášť? Bojí se zdravotní sestřičky injekce? A kdo má v nemocnici hlavní slovo? S Barvínkem si v úterý 12. května popovídáme s panem doktorem Martinem, který pracuje v dětské nemocnici v Brně. Svoje povolání představí také sestřička Marunka, která dokonce vyhrála soutěž nejoblíbenější zdravotní sestru! Tak nezapomeňte poslouchat od 16.00.

Ve středu 13. května bude ve Folklórním okénku Kateřina Kovaříková hledat písničky o květinách, jako jsou růže, tulipány, karafiáty, rezedy nebo fialky. Připojte se za pět minut pět odpoledne.

Paní Anna Linhartová, která patří mezi největší sběratele svatých obrázků u nás, bude ve čtvrtek 14. května hostem pražského studia Kristián. V rozhovoru se dozvíte nejen kolik obrázků má a s jakou tématikou, ale také, proč je sbírá a které považuje za nejcennější. Jak se ke sbírání svatých obrázků dostala a co jí to dává? Dozvíte se od 19.30.

Se známou sportovní moderátorkou Barborou Černoškovou si o roli ženy v mužském světě bude povídat redaktorka Hana Strašáková v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 14. května od 16.00.

O tom, že krásná mariánská hudba nás provází od velmi dávných dob i o tom, že mor vlastně přispěl ke vzniku gregoriánského chorálu a o dalších zajímavostech vám bude v týdeníku Oktáva povídat Klára Beránková. Důležitější ale bude samotná mariánská hudba. Nenechte si ujít v pátek 15. května od 16.55.

Od soboty 16. května zazní v pořadu Tóny ze scény po dva večery slavná opera Hubička od Bedřicha Smetany. V tom prvním se od 21.20 můžete zaposlouchat do předehry a prvního dějství.

Starší ďábel píše mladšímu kolegovi o tom, jak bojovat proti křesťanství a zničit církev. Kdo by neznal legendární Rady zkušeného ďábla od C. S. Lewise? Stejnou formu volí v knize Jak zničit církev. Rady zkušeného ďábla i David Novák. Tentokrát se ale řeší jiný okruh otázek a souvislostí. Více v Knihovničce v neděli 17. května od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest