katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 21. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 18. května mši svatou v 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 19. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače, ve středu 20. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 21. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 22. května mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 23. května poutní mši svatou v 11.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, celebruje papežský nuncius v České republice Charles Daniel Balvo, v neděli 24. května mši svatou v 9.00 z kostela sv. Augustina v Brně.

V týdnu zazní také modlitba růžence v pondělí, úterý, středu, čtvrtek ve 20.00 a v sobotu ve 22.30. Telefonicky se můžete zapojit v úterý, čtvrtek a sobotu.
K modlitbě Májové pobožnosti se můžete připojit každý květnový čtvrtek v 15.10.

Z povídkové knihy Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakara Batličky vám bude na vlnách Proglasu číst Milan Šoba. Příběhy pro všechny odvážné holky a kluky poslouchejte každý všední den od 14.30 a v sobotu a v neděli od 14.00. První díl naladíte v pondělí 18. května.

"Dělal jsem papežský botník," zazní od nového kaplana v Zábřehu na Moravě, P. Karla Skočovského. Vyrůstal ve Slušovicích, chodil na Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, studoval psychologii v Brně a teologii v Olomouci a Římě. Rozhovor, který připravil nový redaktor olomouckého studia Michal Čtverák, uslyšíte v pondělí 18. května od 19.30.

Panna Maria nás provází po celý liturgický rok. V adventu slyšíme její ano, sledujeme její těhotenství. O Vánocích ji adorujeme u jesliček, na Velký pátek ji vidíme trpět pod křížem, po vzkříšení nám přináší radostnou zvěst, v květnu a v říjnu ji uctíváme všemi tajemstvími růžence. Čím je pro nás tato úžasná žena? Diskutujte s Klárou Beránkovou v Noční lince v pondělí 18. května od 22.45.

V rámci týdeníku Oktáva pro vás připravila redaktorka Klára Beránková premiérový sedmidílný seriál Malé dějiny hudby. První část s názvem Začalo to gregoriánským chorálem naladíte v pátek 22. května od 16.55. Druhý a třetí díl nás zavede za českými skladateli působícími v klasicistní Vídni. Čtvrtá část se zaměří na klasicistní Vídeň a autory, kteří se narodili v Čechách a na Moravě, ale vrcholu své tvůrčí aktivity dosáhli a mezinárodního uznání se jim dostalo po odchodu do tehdejšího evropského hudebního centra Vídně. Týdeník Oktáva uvádíme každý pátek od 16.55.

Dá se s Bohem i v dnešní době uzavřít smlouva? I na to se v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 21. května ve čtyři odpoledne zeptáme neratovského faráře Josefa Suchára. Právě on totiž s Bohem dohodu jako mladý učinil. A i díky tomu se z Neratova stala téměř ikona dobře fungujícího komunitního a charitativního místa. Jak zpětně vzpomíná na rozhodnutí, která jako mladý učinil? A pociťuje někdy v horách i přes čilý život ve vesnici samotu? Na dřeň si s P. Suchárem povídá Alžběta Havlová.

Od pátku 22. května se můžete společně se salesiány z Brna-Žabovřesk (od kterých Proglas přenášel modlitby růžence) připojit k Novéně k Duchu svatému. Těšit se můžete na chvály, svědectví a společnou modlitbu. Přenos z kostela Panny Marie Pomocnice začne vždy od 20.00. Odtud bude Proglas také nově přenášet pravidelné bohoslužby a to každý pátek od 18.00.

Pouť křesťanských médií proběhne letos kvůli epidemii pouze v éteru. Mši svatou v kostele Panny Marie Sněžné v Praze bude v sobotu 23. května od 11.00 celebrovat papežský nuncius Charles Daniel Balvo. Během dne se také můžete těšit rozhovory se zástupci křesťanských médií. Poselství papeže Františka k 54. dni sdělovacích prostředků zachytíte od 18.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest