katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 22. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 25. května mši svatou v 18.00 z kostela sv. Rodiny v Košicích prostřednictvím rádio Lumen, v úterý 26. května v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve středu 27. května v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 28. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. května mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 30. května mimořádnou mši svatou v 9.00 u příležitosti 800 let od narození sv. Zdislavy z baziliky svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném pod Ještědí, v neděli 31. května mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Do soboty 30. května se můžete společně se salesiány z Brna-Žabovřesk (od kterých Proglas přenášel modlitby růžence) připojit k Novéně k Duchu svatému. Těšit se můžete na chvály, svědectví a společnou modlitbu. Přenos z kostela Panny Marie Pomocnice začne vždy od 20.00. Odtud bude Proglas také nově přenášet pravidelné bohoslužby a to každý pátek od 18.00.

Modlitbu růžence vysíláme v sobotu od 22.30. K modlitbě Májové pobožnosti se můžete připojit každý květnový čtvrtek v 15.10.

I když okolnosti brání většímu cestování, s Proglasem se můžete vypravit do Afriky. Od 25. května otevíráme ve Čtení na pokračování cestovní deník redaktora Proglasu Filipa Breindla, který Malawi loni navštívil spolu s národním ředitelem Papežských misijních děl z České republiky Leošem Halbrštátem a filmovým dokumentaristou Martinem Rýznarem. Osm kapitol zachycuje život v tamních farnostech, školách či zdravotnických zařízeních, přibližují také pomoc po povodních na řece Shire a popisují přírodní krásy Malawi včetně stejnojmenného jezera. Dozvíte se například, jak vypadá pomoc postiženým dětem, čím chtějí být dívky a chlapci z církevní školky, jak vypadá náčelník vesnice nebo jak dlouho mohou trvat ohlášky na závěr africké bohoslužby. Přiblížíme zemi, která se potýká s chudobou, obtížně dostupným vzděláním, emigrací za prací, ale jejíž obyvatelé si uchovávají úsměv a důvěru v Boží vedení. Deník s názvem Týden v Malawi – srdce Afriky na dlani čteme od pondělí do pátku vždy v 11.05 nebo 21.30.

Pro vaše starosti i úzkosti, pro vaše radosti i zážitky, zejména v této době, je určena Noční linka s P. Martinem Holíkem, kterou naladíte v pondělí 25. května od 22.45.

Farnost Police nad Metují obnovila starobylé pěší májové poutě Vambeřic, na poutní místo, kterému se také říká Slezský Jeruzalém. Ústředním bodem je zdejší bazilika s Pannou Marií Vambeřickou. Tuto pěší pouť malebnou krajinou Broumovska vykonávala například již i babička Boženy Němcové. V pořadu královéhradeckého studia v úterý 26. května se můžete seznámit se starobylou historií zdejších poutí, se současností i s dalšími zajímavostmi. Připojte se od 19.30.

Umělecký ředitel Vojtěch Střítezký nás v pořadu Oktáva seznámí s historií i současností Národního festivalu Smetanova Litomyšl, jehož 62. ročník proběhne právě letos. Je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice a zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Ani v době koronaviru se festival nevzdává a letos proběhne od 2. do 12. července 2020. Dozvíte se také, mimo jiné, něco z kuriozit minulých ročníků nebo jak bude probíhat letošní ročník a jak si na něj zajistit vstupenky. Nezapomeneme ani na zajímavé ukázky. Nenechte si ujít v pátek 29. května od 16.55.

V týdeníku Slyšte, lidé! v sobotu 30. května vás pozveme na hudební výlet do Skotska. Uslyšíte například skupiny Breabach a Talisk, duo Twelfth Day, písně ze skotské Vysočiny v podání dvojice Brian Ó hEadhra & Fiona Mackenzie, dudáka Rosse Millera nebo ukázku spolupráce skotských a indických hudebníků. Uslyšíte v 19.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest