katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 2. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu, ve čtvrtek 4. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. června mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 7. června mši svatou v 9.00 z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek od 15.10.

Z důvodu zlepšení koronavirové situace se i Proglas vrací ke svému původnímu programu. Těšit se tak můžete na některé pořady, které byly dočasně pozastaveny. Protože je již možné navštěvovat kostely, mše svaté Proglas přenáší v původním schématu: v úterý, čtvrtek a pátek v 18 hodin v neděli v 9.00. K modlitbě růžence se můžete připojit v pondělí a středu od 18.00 a v živé telefonické formě v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu od 22.30.
Cyklus Bible v liturgii s koncem velikonoční doby už v programu Proglasu nenajdete – pokud se vám líbí, lze jej zakoupit v našem audionakladatelství Slyš.to – koupí podpoříte vysílání Proglasu. Končí také Katecheze pro děti.
Repríza relace Radia Vatikán se ve všední dny opět vrací na 5.45 – v 6.45 je čas vysílání vyhrazen Rannímu zíváčku.
Pořady TWR zachytíte v 10.15, večerní pohádky pro děti každý den od 19.00, hudební pořady od 19.15. Hlavní zpravodajskou relaci uslyšíte od 20.00. Pořady z regionů od pondělí do čtvrtka od 20.15, v pátek od 20.15 vzdělávací cyklus.
Do vysílání se opět vrací Noční cukrárna – ve středu 3. června se na vás těší od 22.30 Radek Habáň a Anežka Jakubcová.
Protože je vývoj situace zatím stále nepředvídatelný najdete v našem vysílání pořad přinášející aktuální témata Dopoledne s Proglasem každý všední den od 9.00 – tento formát nevyžaduje osobní účast hostů ve studiu.

Třikrát hurá, blíží se prázdniny! Žádné úkoly, žádná škola. Ale co když už jsme doma dlouho a útočí na nás nuda? V magazínu Barvínku se dozvíte, co všechno se dá o prázdninách podnikat venku. Co když při toulkách přírodou narazíme na zraněné zvíře? Navštívíme záchrannou stanici, kde nám vysvětlí, jak se o poraněné a vystrašené živočichy nejlíp postarat. A uslyšíte taky zatím poslední dopis od páťačky Barbory, která se chystá na prázdniny. Podaří se jí ještě předtím zjistit, kdo si psal do tajného deníku, který objevila na půdě? Uslyšíte v úterý 2. června od 16.00.

Malebný horský kraj na jihovýchodní hranici Čech s Rakouskem nepatří mezi nejznámější turistické cíle. Tím spíš ale stojí za pozornost, a to nejen jako ráj pro všechny milovníky přírody a historie, ale také jako oblast s pozoruhodnou lidovou kulturou našich předků. Na cestu za folklorem novohradského podhůří ve Folklorním okénku 3. června od 16.55 zve Zdeněk Vejvoda

Pandemická situace výrazně omezila konání koncertů – a to i těch ve studiu Proglasu. Ve čtvrtek 4. června od 19.15 se ale opět můžete na jeden živý koncert těšit. Parta tří mladých kluků, která si říká ON FIRE, spolu hraje od roku 2017. Za tuto krátkou dobu stihli účinkovat na řadě festivalů, zúčastnili se soutěže kapel na pražském Majálesu a vystupovali na stejném pódiu jako Chinaski. Do studia Proglasu přijedou představit svou tvorbu.

Psychologové – studenti na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se hned na začátku pandemie koronaviru v Česku rozhodli přiložit ruku k dílu. Rozjeli dobrovolnickou krizovou intervenci přes internetové nástroje. Ve čtvrtek 4. června si od 20.15 o této akci budou povídat redaktor olomouckého studia Radim Michal Štverák s koordinátorem dobrovolníků Dominikem Tomáškem.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest