katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 24. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 9. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 11. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. června mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 14. června mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

I letos se Proglas zapojí do Noci kostelů. Připraveny jsou prohlídky našich prostor, včetně nahrávacích studií a odbavovací režie Gabriel, odkud se vysílá živě. Pro zájemce bude připraven i moderátorský a zvukařský workshop. Novinkou bude tzv. Podcastový bar – z menu našich nejlepších pořadů budete moci vybírat během celého večera. Pokud jste u nás ještě nebyli, využijte tuto možnost, těšíme se na vás od 18.00 do 22.00. Pokud plánujete letos zůstat doma, navštivte https://www.proglas.cz/nockostelu/, kde najdete přenos dění v rádiu a Podcastový bar (tedy možnost poslechnout si výběr nejlepších pořadů Proglasu).

Slavný francouzský boxer Tim Guénard (*1958) vypráví o své dramatické cestě za láskou a odpuštěním. Když mu byly tři roky, opustila ho matka. Otec začal pít a chlapce týral. Pětiletého ho odvezli do nemocnice a po nějakém čase umístili do pěstounské péče jedné venkovské rodiny. 21 dílů knihy V ringu s Bohem zachytíte každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

Na stále palčivější problém sucha v krajině odpovídá zcela unikátní pilotní projekt s názvem Model Zdoňov, který realizuje ekolog Jiří Malík, který vás se svou myšlenkou seznámí. Pokud by byl projekt realizován na celém území ČR, dostali bychom zvýšení zádrže vody srovnatelné se zhruba deseti přehradami o objemu vodní nádrže Orlík. Více se dozvíte v pondělí 8. června od 20.15 v pořadu královehradeckého studia.

Země je místo, které dobře známe, protože na ní žijeme. Nebo ne? V Barvínku společně prozkoumáme výšky i hloubky naší planety. Co uvidíte, když vylezete na ty nejvyšší hory? Prozradí nám to horolezkyně Olga. Jaké to je, ponořit se do hlubin oceánů? Zemi dobře žilo taky dalším generacím? Poslouchejte v úterý 9. června od 16.00.

Cesty další části seriálu o pěveckých osobnostech různých etnografických regionů nás zavedou na Uherskobrodsko, kde svůj život prožil Lubomír Málek, zpěvák a dlouholetý primáš cimbálové muziky souboru Olšava. Ke zpěvu vedl i své dvě dcery, Jitku a Taťánu. Ve Folklorním okénku ve středu 10. června od 16.55 vám Magdalena Múčková přinese jejich samostatné i společné nahrávky.

10. červen roku 1942 se v české historii pojí s krvavým aktem proti nevinným obyvatelům Lidic. Násilí na civilním obyvatelstvu, které bylo spácháno v zázemí, mimo frontu, vedlo k přehodnocení termínu válečný zločin. Co stojí za příběhem Lidic? Odpovědi bude hledat redaktorka Marcela Kopecká s vojenským historikem Eduardem Stehlíkem, který od letošního roku vede Památník Lidice. Poslouchejte ve středu 10. června od 20.15.

Následující dva reprízové díly cyklu Dotýkání světla představí jednoho z nejvýznamnějších představitelů scholastiky. Teolog Ctirad Václav Pospíšil nás uvede do života a díla františkánského mistra třináctého století sv. Bonaventury z Bagnoregia. V prvním dílu, který naladíte v sobotu 13. června ve 20.15, nám představí jeho formaci na Pařížské univerzitě, první teologické práce i okolnosti jeho zvolení generálním ministrem řádu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest