katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 25. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 16. června v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za posluchače přátele Proglasu, ve čtvrtek 18. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. června mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 21. června mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Koronavirová krize rozdělila festival Hradecký slunovrat 2020 na dvě části. Za jednu zakoupenou vstupenku budou moci fanoušci dobré hudby přijít v říjnu na festival s účastí zahraničních kapel a hudebníků ve vnitřních prostorách dvou zámků v Hradci nad Moravicí. Venkovní festival, na kterém vystoupí především tuzemští muzikanti, se pak koná v původním termínu, 27. a 28. června. V těchto dnech na festivalu vystoupí například Druhá tráva, Hradišťan, Jananas nebo Bára Zmeková. Na festival posluchače v pondělí 15. června v pořadu Jak se vám líbí od 19.15 pozve jeho ředitel Václav Müller.

Youtuber Petr Potměšil známý jako Peca bude hostem pořadu olomouckého studia v pondělí 15. června od 20.15. Hovoříme o fenoménu Youtube i o zodpovědnosti tvůrců, které mohou sledovat děti. Připravila Alžběta Vašků.

V den svátku svatého Víta, v pondělí 15. června se s Noční linkou vydáme na pouť po významných katedrálách a kostelech. Začneme v katedrále svatých Víta, Václava a Vojtěcha, ale věřím, že svými telefonáty nás zavedete mnohem dál. Na vaše příspěvky se od 22.30 těší redaktorka Klára Beránková.

Ve dnech 26.–28. června připravily iFolklor a strážnický Národní ústav lidové kultury projekt, který zde za dobu pořádání 74 ročníků festivalu Strážnice ještě nebyl. Prostřednictvím online vysílání na sociálních sítích se představí folklorní osobnosti, soubory, sbory i cimbálové a lidové muziky z celé České republiky i ze zahraničí. Přímo ze svých domovů nabídnou divákům tance i písně svého regionu. Projekt iFolklorní Strážnice představí Folklorní okénko ve středu 17. června v 16.55.

Filmová a divadelní herečka, členka souboru Dejvického divadla a vítězka zatím posledního ročníku televizní soutěže StarDance Veronika Khek Kubařová měla už od dětství herecké sklony. Jak se potom její odchod na pražskou konzervatoř promítl do života rodiny a v čem se musela ona sama změnit? Co se skrývá za jejím věčným úsměvem? A má vůbec někdy špatnou náladu nebo strach? Nejen o tom bude ve čtvrtek 18. června od 16.00 mluvit s Ondřejem Havlíčkem v pořadu Na dřeň.

V cisterciáckém opatství Porta coeli v jihomoravské obci Předklášteří se dobrovolníci pustili do obnovy klášterních sadů. Tomáš Blaha, který dobrovolníky koordinuje, nás ve čtvrtek 18. června od 20.15 sady provede a seznámí nás s jejich minulostí i budoucností. Během pořadu se setkáme i s Juliánou Dolíhalovou, která v bývalé proboštské zahradě začala pěstovat okrasné květiny.

Kniha Jiřího Plocka – Zápisky potulného lidopisce mapuje některé autorovy klíčové životní okamžiky, setkání se zajímavými lidmi i symbolické situace, v nichž se vyjevuje povaha světa kolem nás i uvnitř nás. Pozůstatky dramatické historie v osudech lidí se mísí se světlými okamžiky vzbuzujícími naději. Výběr z publicistiky Jiřího Plocka nám v Knihovničce představí Hana Svanovská v neděli 21. června od 13.30.

Za Poutí médií, která se letos uskutečnila v neobvyklých parametrech kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru, se ohlédneme v pořadu Křesťan a svět v neděli 21. června ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest