katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 26. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 23. června v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím rádia Lumen, ve čtvrtek 25. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. června mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 28. června mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Komu vděčím za dar víry ve svém životě? Kdo mi k ní zprostředkoval cestu, kdo mě doprovázel, kdo mi radil? Kdo nebo co mi pomohlo otevřít oči na Boha? Na vaše cesty k Bohu, které jsou jedinečné, jako každý z nás, se v pondělí 22. června od 22.30 těší moderátorka Jitka Ingrová. Do Noční linky se můžete zapojit telefonátem, SMS zprávou nebo e-mailem.

Jak vycvičit draka, Spiderman, Percy Jackson nebo Doba ledová – ptáte se, co mají všechny tyto filmy společného? Můžete v nich slyšet Matouše Rumla, herce a dabéra, účastníka poslední řady StarDance. Jak mluví Škyťák Treska? Co je na dabingu nejtěžší? Které role Matouše opravdu hodně baví? A kdy se poprvé setkal s Bohem? To uslyšíte v Barvínku 23. června od 16.00.

Nejlepší horolezec u nás – tím je Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 osmitisícovek, a to dokonce bez použití umělého kyslíku. Je pro něj přirozené si vždy vybírat tu těžší cestu? Jaký nejhorší moment na horách zažil? S Radkem Jarošem o výškách i hlubinách nejen v přírodě, ale i v jeho osobním životě, si bude povídat Alžběta Havlová v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 25. 6. od 16.00.

Letos si připomínáme smutné 70. výročí justiční vraždy dr. Milady Horákové. Jediné ženy popravené komunistickým režimem v 50. letech minulého století. Hostem pořadu pražského studia bude Michal Šmíd, šéfeditor Paměti národa a ve čtvrtek 25. června od 20.15 uslyšíte i některé vzpomínky pamětníků na dobu a proces s Miladou Horákovou.

Ivo Kahánek patří mezi naše přední klavíristy. Nedávno získal cenu BBC Music Magazine Award. Tato cena zahrnuje pohled odborníků i příznivců klasické hudby. V Oktávě v pátek 26. června od 16.55 si představíme jeho nahrávku, kterou natočil s Bamberskými symfoniky a dirigentem Jakubem Hrůšou a za kterou ocenění získal.

Letos se festival Strážnice uskuteční z důvodu koronavirové krize pouze online. Od pátečního večera až do nedělního odpoledne sledujte online vysílání na facebookových stránkách IFolklor.cz a Festival Strážnice. Těší se na vás folklorní osobnosti, muziky, soubory, pěvecké sbory i zpěváci, protože když nemůžete být ve Strážnici, může být Strážnice u vás doma. I Proglas nabídne příznivcům folklóru o víkendu 27.–28. června speciální program. V sobotu se můžete od 10.00 těšit na dva díly pořadu Strážnické legendy. Od 16.00 zazní pořad Zazpívejte sobě a pospolu, v 17.00 se můžete vydat Na kraj Ameriky. V neděli naladíte od 10.00 pořad Hudba pravdy. Během těchto dní můžete také sledovat online vysílání na profilu Folklórní vysílání na Proglasu.

Poslední předprázdninové Tóny ze scény budou patřit muzikálu. Bude to nejslavnější dílo tohoto žánru West Side Story v překladu Příběh ze západní čtvrti slavného amerického skladatele Leonarda Bernsteina. Nenechte si ujít v sobotu 27. června od 21.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest