katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 27. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 29. června (na slavnost sv. Petra a Pavla) mimořádně v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, v úterý 30. června v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 2. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. července mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. července (na slavnost sv. Cyrila a Metoděje) mši svatou v 7.30 z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, celebrují novokněží ČR.

Modlitbu růžence vysíláme ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek od 15.10.

Jako každé prázdniny i letos upravuje Proglas svůj program. Protože děti nechodí do školy – nebude vysílat Ranní zívačky. Nebude písemná soutěž Proglaso, ale do telefonické soutěže se můžete zapojit každou neděli od 11.00. Každou středu od 16.00 se můžete těšit na hudební pořad Jak se vám líbí. Během prázdnin nenaladíte Noční linku, nabídneme vám Písníčky k usínání, diskutovat s námi můžete zase od září. Úterní mše svaté nebudou vysílány z Proglasu, těšit se můžete na bohoslužby z brněnského kostela sv. Augustina. Po celé prázdniny naladíte v neděli od 16.30 Synkopy na kanapi. Příznivce acapellové hudby potěšíme zase v září. Komentáře týdne v našem programu nenajdete, názory k aktuálnímu dění vám nabídneme od září. Pořad Dopoledne s Proglasem si prázdniny nebere – naladíte jej ve zkrácené stopáži 30 minut každý všední den od 9.00. Přes léto se více zaměří na kulturní dění, které bylo během koronakrize utlumeno.

Pojďte spolu s námi mezi hastrmany! Vodník Petrlík a jeho žena Andulka dostali krásný dárek od čápa – synka Matěje. Vyprávění o vodnické rodině napsal Milan Kynčl a poprvé jste ho mohli v našem vysílání slyšet v roce 2005. Příběhy zazní ve Večerním zívačku každý den od pondělí 29.června, vždy v 19.00. Jako vypravěčku uslyšíte Magdu Hauserovou.

Poslední úterý v měsíci 30. června se od 16.00 vás čekají oblíbené písničky, vtipné úkoly a soutěž o ceny. V jukeboxu Barvínku se na vás budou těšit Bětka a Áňa.

Redaktorka Jaroslava Otradovcová se tentokrát v pořadu brněnského studia vydá do míst, na kterých v 19. století Milosrdné sestry sv. Karla Boromejského provozovaly hospic, školu a klášter s ovocným sadem. Místo pod Špilberkem zažilo bombardování, znárodnění i devastaci, nyní však slouží široké veřejnosti jako oáza v centru města, malá farma i netradiční konferenční místo. Sestry Boromejky totiž spojily své síly s Nadací Partnerství, která pozemky zahrnula do vzdělávacího projektu a areálu Otevřené zahrady. O historii Boromejské zahrady a spolupráci s neziskovou organizací povypráví s. Nikol Drápalová SMCB. Ředitel strategického rozvoje Nadace Partnerství Miroslav Kundrata zavzpomíná na počátky zvelebování tohoto prostoru a představí vize do budoucna. Na nejbližší program na závěr pozve Monika Babincová se svými kolegy. Poslouchejte v úterý 30. července od 20.15.

Čtvrtý díl Malých dějin hudby vás v rámci týdeníku Oktáva pozve do německého Mennheimu, kde působili mnozí čeští skladatelé. Pro povídání Kláry Beránkové bude důležitý: Jan Václav Antonín Stamic, František Xaver Richter, František Xaver Pokorný a Antonín Fils. V závěru ještě bude řeč o Drážďanech, kde ve stejnou dobu působil Jan Křtitel Neruda. Poslouchejte v pátek 3. července od 16.55.

Dominic McDermott je činný v Katolické charismatické obnově ve Velké Británii. Letos v únoru byl hostem v táborských Klokotech, kde vyučoval, jak Bůh hovoří a jak je možné Jeho hlasu naslouchat. Na základě sv. Pavla zdůrazňuje, že všichni křesťané jsou povoláni k tomu, aby byli proroky, tedy aby budovali církev, povzbuzovali a učili se rozlišovat Boží hlas. Více se dozvíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 5. července od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest