katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 28. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 7. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 11. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. července mši svatou od 18.00, v neděli 12. července mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Máte rádi vysílání Proglasu? Ať už jste fanoušky hudby, zpravodajství, slovesných pořadů, nebo se s námi rádi modlíte – nově můžete k podpoře svého nezávislého rádia využít dárcovské SMS. Jak na to? Je to opravdu jednoduché! Nemusíte nikam chodit, DMS můžete poslat odkudkoliv. Stačí jen mobilní telefon. Pokud Vás zaujalo vysílání Proglasu, zvažte naši podporu. Stačí zaslat SMS ve tvaru: DMS PROGLAS 30 nebo DMS PROGLAS 60 nebo DMS PROGLAS 90 na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč, Radio Proglas obdrží 29/59/89 Kč. Chcete naše vysílání podporovat pravidelně? Využijte trvalou dárcovskou SMS. Vyberte částku a zašlete zprávu ve tvaru: DMS TRV PROGLAS 30 nebo DMS TRV PROGLAS 60 nebo DMS TRV PROGLAS 90 na telefonní číslo 87 777 a už se nemusíte o nic starat – každý měsíc se Vám odečte 30/60/90 Kč. Pravidelné zasílání DMS můžete kdykoli bezplatně zrušit – zasláním zprávy STOP PROGLAS opět na číslo 87 777. Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha. Proglas může vysílat díky vaší finanční podpoře. Děkujeme, že na nás myslíte.

O druhém z červencových státních svátků si připomínáme Den výročí upálení Mistra Jana Husa, u této příležitosti naladíte na Proglasu speciální program. Od 9.00 přinášíme z našeho archivu pořad, který vznikl k tehdejšímu 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Našimi hosty byli kardinál Miloslav Vlk, Karel Skalický, Joel Ruml, Tomáš Butta, Richard Pachman a další.
Profesor Ctirad Václav Pospíšil představuje v seriálu Husovská dilemata témata své stejnojmenné knihy. Část tohoto cyklu s názvem Proč se máme zabývat postavou Mistra Jana Husa? uslyšíte od 20.15. V pondělí 6. července si na své přijdou i děti – od 16.00 si mohou naladit rozhlasovou hru Habaďůra – Poklad. Tentokrát hlavní hrdinové Radek a Pavel dostali za úkol napsat slohovou práci na téma „Můj poklad“. A snaha nějaký poklad vypátrat jim připraví dobrodružné putování po nejbližším okolí.

Od úterý 7. července můžete každý všední den ve Čtení na pokračování v 11.05 a ve 21.30 poslouchat knihu Píšu, dokud si pamatuju Taťány Lukešové. Do života ženy, po mamince pravoslavné Rusky, po tatínkovi Židovky, se vejde jak kulturní svět první republiky i idylické dětství obklopené láskou, ale také ztráta, výslechy na gestapu, vyloučení kvůli židovskému původu a ponižující rasové testy.

Japonsko je od nás pořádně daleko. Kdo se tam vypraví, musí strávit spoustu hodin v letadle. V úterý 7. července od 16.00 uslyšíte speciální rozhovor s Laurou, která právě teď v „zemi vycházejícího slunce“ pobývá. Jací jsou místní lidé? A proč byste si měli dávat pozor na stoleté deštníky? O japonských legendách, filmech, ale třeba taky o karate bude řeč v prvním červencovém Barvínku.

Aleš Palán napsal v knize Rady pánu Bohu jak vylepšit svět svěží obranu našich každodenních slabostí, u nichž stačí už jen kousek, aby dostaly opačné znaménko. Čtyřicet zlepšováků, jak zdokonalit svět, které autor nenavrhuje politikům, ekonomům ani různým aktivistům, ale rovnou pánu Bohu, jsou vtipnou sondou do našich strachů, komplexů, slabostí, chyb, zbytečných starostí a malicherností, kterými si otravujeme životy. Více prozradí ve své recenzi redaktorka Hana Svanovská v neděli 12. července od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest