katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 29. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 14. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 18. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. července mši svatou v 18.00, v neděli 19. července mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Potkejte Ježíše v metru! V pražském metru na Karlově náměstí probíhá rekonstrukce nástupiště. Ohrazené prostory byly z iniciativy Dopravního podniku vyzdobeny čtyřmi umělci, z nichž jeden si jako hlavní téma vybral Ježíše. Dmitrije Proškina, který používá pseudonym ChemiS, přijal pozvání do pražského studia. V pondělí 13. července od 20.15 se budeme zamýšlet nad pouličním uměním, jeho místem ve společnosti a samozřejmě budeme hovořit o jeho malbách Ježíše.

O prázdninách nabízí pořad Na dřeň reprízy toho nejlepšího, co v něm v posledním roce zaznělo. Rozhovor s mladým aktivistou Mikulášem Minářem ze spolku Milion chvilek pro demokracii opakuje Proglas ve čtvrtek 16. července v 16.00. Chvilek demokracii věnoval hodně, ale kdy měl naposledy chvíli pro sebe? A co dělá tehdy, kdy už neví, kam dál? O krásných i těžkých chvílích uplynulého roku hovoří člověk, který dokázal rozhýbat občanskou společnost.

Ivana Jelínková je zpěvačka, jejíž kariéra začala v Kühnově dětském sboru. Je absolventkou Lidové konzervatoře, kde zpívala jak s tanečními orchestry, tak i s dechovkami. Pro Veselku Ladislava Kubeše, se kterým zpívala téměř 30 let, ji objevil Milan Černohouz. Právě tam vznikl hvězdný pěvecký kvartet Ivana Zbořilová, Ivana Jelínková, Blanka Tůmová a Milan Černohouz. Od loňského roku Ivana zpívá s Krajankou. Mimo jiné pracuje i v rodinné firmě. O tom všem si spolu s ní bude povídat Václav Hlaváček v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 16. července v 16.55.

Jedenáct hudebníků, každý s příjmením Smith. To je pařížská skupina Les Frčres Smith, která hraje směs africké hudby, jazzu a dalších stylů. V pořadu si budeme hrát z jejího třetího alba Mutation. O hudebních inspiracích, o textech písní i o konceptu „smithovství“ – tedy proč se členové kapely rozhodli používat stejné příjmení – bude hovořit jeden ze zakladatelů skupiny, saxofonista Fab Smith v deníku Jak se vám líbí ve čtvrtek 16. července od 19.15.

S Malými dějinami hudby se v Oktávě v pátek 17. července vydáme do Paříže za Janem Křtitelem Krumpholzem a Antonínem Rejchou, projedeme světem se světoběžníky Janem Václavem Stichem a Janem Ladislavem Dusíkem a zakončíme v Itálii u Josefa Myslivečka a Václava Pichla. Začínáme v 16.55.

Od pátku 17. července se do vysílání Proglasu vrací vzdělávací cyklus s názvem Česká katolická teologie 1850–1950 a přírodní vědy, který s prof. Ctiradem Václavem Pospíšilem v roce 2014 připravila redaktorka Jana Beránková. Teologické inspirace v moderní přírodovědě s nimi hledejte od 20.15.

Hostem pořadu Křesťan a svět byl loni v létě teolog a publicista Zdeněk A. Eminger . Můžete ho znát z článků v Katolickém týdeníku nebo serveru Christnet, vydal také několik knih, ve kterých se zabývá průniky mezi křesťanstvím a uměním. Jeho velkým koníčkem je fotografování a silniční cyklistika. Rozhovor nejen o průnicích mezi katolickou a protestantskou teologií si můžete připomenout v neděli 19. července ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest