katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 30. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 21. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 23. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 24. července mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli 26. července mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

NAPIŠ POVÍDKU – STAŇ SE ROZHLASÁKEM! Baví tě psát? Chtěl/a by sis vyzkoušet práci v rádiu? Barvínek vyhlašuje velkou letní soutěž pro všechny do 18 let! Pošli nám povídku na téma "prázdninové dobrodružství". Můžeš napsat vymyšlený příběh, nebo klidně něco z tvého života. Autoři tří nejlepších povídek se na jeden den stanou rozhlasovými tvůrci! Naučíme tě mluvit na mikrofon, vyzkoušíš si stříhání v profesionálním studiu a načteš svou vlastní povídku, kterou budeme později vysílat. Text nám můžeš poslat do 20. srpna na adresu barvinek@proglas.cz, nebo poštou na Barvičova 85, 602 00 Brno. Těšíme se na setkání! Áňa, Bětka a Štěpánka

Každý všední den od úterý 21. 7. se v 11.05 a 21.30 můžete zaposlouchat do knihy Ve znamení trabanta Bohumila Svobody. Ten v nich popisuje radosti a trable faráře v pohraničí v době těsně před sametovou revolucí. Autor vystudoval FF UK a FAMU, ze které byl při politických prověrkách v lednu 1949 jako křesťan ze studia vyloučen. Čte P. Martin Holík.

Pocitová mapa je nástroj, který nabízí možnost aktivně zapojit občany do sběru informací a názorů na lokality, v nichž bydlí. Jedná se o prostředek participativního plánování veřejných prostor. Obce výsledky využívají nejčastěji jako podpůrné podklady pro plánování investičních akcí, vytváření koncepcí dopravy nebo jako informace pro městskou policii. V úterý 21. července ve čtvrt na devět večer vysíláme premiérový rozhovor se spoluzakladatelem projektu Pocitové mapy Jiřím Pánkem z Katedry rozvojových a environmentálních studií Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

V pořadu Hrajte, kapely! se ohlédne Kateřina Kovaříková do historie. Roky 1899 a 1909 byly pro dění v oblasti dechové hudby významné. Proč? Mezi „devítkové“ osobnosti patří skladatelé Josef Stelibský, R. A. Dvorský i textař Václav Zeman. Jejich hudební portréty přináší další vydání týdeníku pro všechny milovníky dechovky ve čtvrtek 23. 7. v 16.55.

Premiérový díl týdeníku Oktáva nazvaný „Johann Sebastian Bach: Raná tvorba génia“ připravil pro Radio Proglas u příležitosti 270. výročí úmrtí skladatele muzikolog Radek Menoušek. Provede nás skladatelskými začátky J. S. Bacha v Lüneburgu, Arnstadtu a Mühlhausenu. Zazní i díla tohoto významného autora. V pátek 24. 7. od 16.55 se na vás těší redaktorka Klára Beránková.

Někdejší manažer, Peter Krajniak, už jedenáct let chodí se svatým přijímáním do Univerzitní nemocnice ve slovenském Martině. Snaží se pacientům naslouchat, modlit se s nimi a povzbuzovat je. Svou službu vnímá jako naplnění výzev evangelia. Proč dal přednost logice lásky před logikou výkonu? Kdy a proč se jeho život změnil? Co pro něj znamená „operaci srdce“, kterou prodělal? To vše prozradí v neděli 26. července ve 20.15.

V neděli 26. července věnujeme Koncert duchovní hudby skladbám Johanna Sebastiana Bacha, od jehož úmrtí uplyne v úterý 28. července 270 let. Zazní jeho Velká mše h moll, po ní duchovní kantátu a zakončíme jednou z kratinkých varhanních chorálních předeher. Zaposlouchejte se v čase od 21.20.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest