katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 31. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 28. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 30. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 31. července mši svatou od 18.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, v neděli 2. srpna mši svatou v 9.00 z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

V pořadu brněnského studia se v pondělí 27. července můžete vydat do chráněné dílny, kde zdravotně postižení vyrábějí především betlémy, upomínkové předměty se světci a dřevěné tabulky s texty a požehnáním. O vzniku, smyslu i současné pokoronavirové situaci sociálního družstva Česvel bude od 20.15 hovořit Česlav Škvařil. Uslyšíte také životní příběhy přímo od některých klientů tohoto terapeutického zařízení.

V úterý 28. července od 20.15 se seznámíte s jedním z našich nejstarších klášterních pivovarů, který leží v královéhradecké diecézi v Želivi. První zmínky o vaření piva v tomto premonstrátském klášteře jsou už ze 14. století. Od hlavního sládka Jiřího Kratochvíla se přímo na místě dozvíme nejrůznější zajímavosti o vaření piva v tomto místě dříve i dnes.

Koncepce nemocniční a klášterní zahrady Boromejek v Praze na Petříně zahrnuje opatření na pomezí památkové, přírodní a kulturně-krajinářské ochrany. Lékařské a terapeutické požadavky vycházejí z aktuálního a budoucího využití jako nemocniční zahrady. K tomu bude zohledněno, že venkovní prostor přebírá také funkci duchovní. Více se o projektu dozvíte ve středu 29. července od 20.15.

Premiérový pořad Na dřeň s Vítkem Novotným, autorem projektu Smysluplné rozhovory, naladíte ve čtvrtek 30. července od 16.00. Alžběta Havlová s ním bude mluvit o tom, proč je podle něj důležité se bavit v běžných konverzacích i o hlubokých a těžkých tématech, proč každý dělá tři věci, ze kterých má strach, a také třeba o tom, jestli ho stále baví poslouchat příběhy ostatních lidí.

Tomáš Březina, zakladatel společnosti BEST, patří mezi ty křesťany, kteří se spoléhají na Boží přízeň a vedení, ale zároveň nikdy nedopustí, aby Bůh dělal vše za ně. V kanceláři má Tomáš již roky na očích jednu z básní Jana Skácela. Denně si ji pročítá a rozjímá nad ní. Snaží se poznávat, jaké cíle ještě dávají smysl, usiluje o moudrost a vytrvalost a díky tomu paradoxně může být mnohdy tvrdý a neoblomný. Poznávání hranic a houževnatost zavedla rozhovor i k vážným rodinným krizím, kdy Tomášovi i jeho manželce šlo o život. Poslouchejte premiérový pořad Křesťan a svět v pátek 31. července od 20.15.

Plzeňský kraj je proslulý svojí originální lidovou kulturou, včetně hudebního a tanečního folkloru. O odkaz našich předků zde pečuje řada amatérských souborů i profesionálních institucí. Zejména díky rozhlasovému vysílání měla a má lidová hudba Plzeňska, Chodska, Pošumaví a celých jihozápadních Čech výborné renomé a řadu hudebníků s cennou zkušeností její stylové interpretace. Na tradici někdejšího Plzeňského lidového souboru, profesionálního orchestru, který pracoval v plzeňském rozhlasovém studiu v letech 1953–1996, navazuje projekt Letních kurzů interpretace lidové hudby českých regionů, a to prostřednictvím mládežnického Orchestru lidových nástrojů (OLN). Závěrečný koncert letošního 5. ročníku tohoto hudebního setkání odvysílá Proglas v přímém přenosu v sobotu 1. srpna od 19.00.
Z tohoto důvodu dojde ke změnám v pravidelném sobotním programu. Reprízu pořadu Na dřeň uslyšíte od 14.00. Hudební týdeník Slyšte, lidé! naladíte mimořádně od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest