katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 32. týden 2020



Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 4. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 6. srpna na svátek Proměnění Páně v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. srpna mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 9. srpna mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek 7. srpna od 15.10.

Vzhledem k jarním událostem, které ovlivnily celý svět, se pořadatelé křesťanského multižánrového festivalu UNITED rozhodli odložit jeho 10. ročník na příští rok. Letos však pořádají akci nazvanou UNITED online, která festivalovou atmosféru přenese mladým lidem až k nim domů. Více prozradí ředitel festivalu Petr Húšť v pondělí 3. 8. od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Vladimír Mišík získal za své album Jednou tě potkám z roku 2019 šest cen Anděl. Na tento obrovský úspěch reaguje Milan Tesař pořadem Slyšte lidé!, ve kterém tuto legendu české hudby představí v deseti různých nahrávkách: od raných záznamů se skupinami Matadors, Blue Effect a Flamengo po pozdější ukázky rockové, folkové i ovlivněné elektronickou hudbou. Nenechte si ujít v úterý 4. 8. 16.55.

Legenda zbudovského rychtáře žije po staletí ve vyprávění obyvatel jihočeských Blat jako symbol sporu zdejších sedláků s vrchností. I když je lidová interpretace dobových událostí na konci 16. století historiky nezřídka zpochybňována, patří tato postava k jihočeskému venkovu stejně jako rybníky a selské baroko. Více se dozvíte ve středu 5. 8. od 16.55 ve Folklórním okénku.

V Hradci Králové žilo a tvořilo v dějinách nezvykle mnoho spisovatelů a je tím zcela výjimečný mezi českými městy mimo Prahu. Ondřeje Macla, hradeckého rodáka, literárního kritika a herce inspirovala kniha Jana Pěty Literární průvodce Hradcem Králové, a proto sám organizuje vlastní literární, trochu rozpustilé, procházky po hradeckém starém městě. Ve středu 5. 8. se od 20.15 můžete těšit na to nejzajímavější z jedné takové literární vycházky.

Druhý nejstarší syn herců Ivana a Kláry Trojanových se rozhodl jít ve stopách svých rodičů a stát se hercem. V 19 letech už má za sebou několik hereckých rolí. Ve filmu Šarlatán si se svým otcem zahrál dvojroli, oba představují léčitele Jana Mikoláška. V pořadu Na dřeň si s Josefem Trojanem povídala Alžběta Havlová také o tom, proč jde v životě vždy tou těžší cestou, a proč je podle něj důležité se snažit být dobrým člověkem. Reprízu rozhovoru naladíte ve čtvrtek 6. 8. od 16.00.

Na cyklus Malé dějiny hudby naváže Klára Beránková ještě třemi pořady, které se zaměří na klasicistní skladatele, kteří zůstali a proslavili se v rodné zemi. První část zamíří nejprve na Hanou – do Kojetína, Kroměříže a Olomouce, kde si představíme J. T. Kuzníka, J. A. Gureckého a J. Puschmanna. Pak se vydádo Čech za J. I. Linkem a J. J. Rybou. Poslouchejte v pátek 7. 8. od 16.55.

V reakci na nemoc Covid-19, kterou se během pár měsíců nakazily miliony lidí a která ochromila ekonomiku světa, se 19 spisovatelů rozhodlo pomoci v boji proti jejím dopadům. Každý z nich napsal pro tuto knihu povídku či esej o životě s epidemií za zády. Sbírka je výjimečná nejen velkými jmény autorů, ale i tím, že 19 % z výtěžku prodeje bude věnováno na charitativní účely. Nad sbírkou Za oknem. 19 spisovatelů proti covid-19 se v neděli 9. 8. od 13.30 v Knihovničce zamýšlí redaktorka Hana Svanovská.



  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest