katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 33. týden 2020V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 11. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 13. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. srpna mši svatou od 18.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, v sobotu 15. srpna na slavnost Nanebevzetí Panny Marie v 7.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 16. srpna mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Festival Hlasy 2020 - čtvrtý ročník mezinárodního hudebního festivalu lidského hlasu představí opět hudebníky nejrůznějších žánrů, které spojuje unikátní hlasový projev. Vystoupí Bára Hrzánová s kapelou Bachtale Apsa, Katarína Koščová se svou kapelou, hudebník Marian Friedl představí svůj nový projekt Odysea, hostem festivalu bude také skupina Korjen se zpěvačkami z Polska, Bosny a Slovenska. Více se dozvíte v deníku Jak se vám líbí v pondělí 10. srpna od 19.15.

Adam Jandora se létání rozhodně nebojí – pracuje na brněnském letišti a ve svém volném čase létá na větroních. Jaké to je, být ve vzduchu a řídit letadlo? Na to se ho v dalším Barvínku v úterý 11. srpna od 16.00 bude ptát Bětka Havlová. Můžete se těšit na reportáž z letiště v Medlánkách, odkud do oblak vyrážejí letci v malých, pouze větrem nesených letadlech.

Do pořadu Slyšte, lidé! vybral Milan Tesař písně českých a slovenských písničkářů, zpěváků a skupin, které reflektují koronavirovou krizi v roce 2020. Vznikly písně o rouškách a rozestupech, o viru, o „nečekaně darovaném tichu“ i písně na poděkování lékařům nebo prarodičům. V úterý 11. srpna v 16.55 tak uslyšíte například Pavla Helana, Ivo Cicvárka, Pavla Čadka, skupinu Živé kvety, Edo Klenu, Petra Bendeho, Pavlínu Jíšovou a další.

Jak pasáček o ovečky přišel – tak se může jmenovat ekovýchovný program, na který se hlásí během léta příměstské tábory spolku Ábel. S redaktorkou Ráchel Veselou se dozvíte, čím jsou ovce a kozy pro současnou krajinu užitečné a jak člověk tuto krajinu v minulosti dotvářel. V úterý 11. srpna od 20.15 budete moci též nahlédnout pod ruce šikovné přadleně a zjistíme, kolik to dá práce, než z vlny na ovečce vznikne svetr.

Ve čtvrtek 13. srpna si od 16.00 bude v pořadu Na dřeň povídat nejen o omamných látkách redaktorka Alžběta Havlová s Dorotkou Voráčovou.

Oktáva bude v pátek 14. srpna od 16.55 naplněna dalším dílem z cyklu Malé dějiny hudby, v jehož druhém pokračování se budeme věnovat klasicistní Praze. Zde se narodili nebo sem za prací přišli František Xaver Dušek, František Xaver Brixi, Augustin Šenkýř, Jan Antonín Koželuh, Jan Václav Tomášek a Bedřich Diviš Weber. Těšit se můžete nejen na jejich životní cesty, ale také na skladby, které napsali.

Co formovalo Miladu Horákovou? A kde brala tolik síly, odvahy a energie, aby dokázala přežít nacistické věznění a nepodala se ani svým komunistickým vrahům? Čtenářům se v knize Daniela Anýže Jdu s hlavou vztyčenou. Příběh rodiny Milady Horákové poprvé předkládá ucelený příběh celé její rodiny – statečných lidí, kteří krutě zaplatili za to, že se odmítali smířit se zlem a nesvobodou. V mimořádně otevřených osobních rozhovorech se dcera Milady Horákové Jana Kánská svěřila autorovi s pozoruhodnými detaily, které má více než 70 let stále před očima. Nad knihou se zamýšlí v Knihovničce Proglasu v neděli 16. srpna ve 13.30 redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest