katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Proglasu na 34. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 20. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. srpna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v neděli 23. srpna mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Vendula Pavláčková ráda cestuje a poznává nové země a kultury. Od dětství ji přitahovala Afrika. V roce 2016 se jí podařilo strávit měsíc v Keni jako dobrovolnici pomáhající na farmě a s podporou místních sirotků a jejich vzděláváním. Od té doby se do Afriky vypravila na cesty v řádu několika měsíců ještě čtyřikrát. V červnu 2020 vydala knihu Uprostřed africké svobody aneb (ne)všední život v Keni, psána je formou cestovního deníku a výtěžek z jejího prodeje má podpořit výstavbu nové nemocnice v Keni. Více prozradí v pořadu olomouckého studia v úterý 18. srpna od 20.15.

Ve Čtení na pokračování se můžete od středy 19. 8. těšit na cestovní deník redaktora Filipa Breindla. Přibližuje v něm svou cestu do jižní Asie v roce 2016 organizovanou národní kanceláří Papežských misijních děl. Jednotlivé kapitoly přinesou reportáže především ze života menšinové křesťanské komunity v převážně muslimské zemi, uslyšíte třeba o otevření školy postavené z příspěvků místních dárců, o tom, jak bangladéšští křesťané prožívají neděli, a také o tom, jak vypadá běžný život v osmé nejlidnatější zemi světa, kde na ploše odpovídající rozloze prvorepublikového Československa žije více než 150 miliónů obyvatel. Zazní i postřehy místních lidí ke globálním tématům, která se v Bangladéši rovněž projevují. Chcete-li se také dozvědět, jak vypadá běžná dopravní situace v hlavním městě Dháce či svezení motorovou tříkolkou v Mymensinghu, jakým způsobem se na venkově léčí kousnutí jedovatého hada, proč zahraniční návštěvníky provázejí policisté nebo jak vypadá sváteční oblečení na bohoslužbu, poslouchejte Proglas každý všední den od 19. srpna v 11.05 nebo 21.30.

Osmiletý Štěpán a šestiletý Dominik mají za sebou již několik úspěšných vystoupení na varhanních koncertech. K rozhovoru o hudbě, škole, volném čase a plánech do budoucna si nejen je, ale také jejich tatínka – varhaníka – pozval do ostravského studia redaktor Antonín Žolnerčík. Pořad ostravského studia naladíte ve středu 19. srpna od 20.15.

Ve čtvrtek 20. srpna od 16.55 vzpomene Václav Hlaváček na skvělého jihočeského muzikanta a hudebního skladatele Jana Lipolda, který zemřel 11. června. Napsal přes dvě stě písniček a další desítky lidovek pro různé kapely zaranžoval. Mnohé se staly velkými hity. Pojďme si společně v srpnovém pořadu na Jana Lipolda a jeho písničky zavzpomínat.

Jsme zvyklí, že se písničkáři doprovází zpravidla na kytaru nebo klavír. Úkazem je pak mladý brněnský tvůrce Pavel Čadek, který hraje na violoncello. Na své první sólové CD Cellofolk si pozval několik hudebních přátel – na akordeon hraje Ondřej Zámečník, na cajón Jakub Špiřík, na perkuse Tomáš Kovanda nebo Jakub Šimáně. Více se dozvíte v pátek 21. srpna v 19.15.

V neděli 23. srpna se od 20.15 můžete těšit na premiérový pořad Křesťan a svět. Hostem redaktora Marka Chvátala bude Marek Novotný, IT specialista, který se zaměřuje na řešení bezpečnosti ve velkých institucích. K informačním technologiím ho přivedly velké možnosti, které moderní komunikace nabízí. Jako inspiraci k tématu rozhovoru sloužil i úryvek z knihy Moudrosti 8, 9-17. Marek Novotný měl vždy v oblibě příběh o mladém králi Šalamounovi, který toužil po moudrosti. To jej inspirovalo i v jeho vlastním životě – zaměřuje se na hledání moudrosti v programech a jejich kódech. Je moudrost přítomná pouze v dobrém jednání a ve stvoření, nebo ji lze nalézt i v technologiích a kódech?  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest