katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 35. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 27. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. srpna mši svatou od 18.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, v neděli 30. srpna mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Filip Šír má v Národním muzeu v Praze na starost vše, co se týká problematiky ochrany zvukových dokumentů. Sbírky muzea čítají tisíce zvukových záznamů, mezi kterými jsou i unikáty – například projev prezidenta T. G. Masaryka, který byl dříve známý jen v písemné podobě. Práce Filipa Šíra spočívá i v digitalizaci takových nahrávek, aby byly přístupné odborné i laické veřejnosti. Více se dozvíte v Dopoledni s Proglasem v pondělí 24. srpna od 9.00.

Poslední prázdninový Barvínek vám v úterý 25. srpna přinese oblíbené písničky a samozřejmě taky soutěž o ceny. Nechte si zahrát písničku v našem pravidelném rozhlasovém jukeboxu! Kdy? Přece v 16.00.

Baráková kolonie, nazývaná místními obyvateli Choceňské Polsko, byla sice jednou malou kapitolou 1. světové války, ale vypovídá o materiální bídě, o mezilidských vztazích, o lidské solidaritě i zášti, o vztazích mezi národnostmi, ale i o zamezení šíření epidemií, kterou tento konflikt přinesl. Více se o tomto zajímavém místě dozvíte v úterý 25. srpna od 20.15 s redaktorem Martinem Weisbauerem.

Diplomat, tiskový mluvčí, novinář, moderátor, vysokoškolský učitel – těmito povoláními prošel či prochází Martin Krafl. Řada posluchačů si jej bude pamatovat coby zaměstnance někdejšího prezidenta Václava Havla. Jeho život je ovšem mnohem pestřejší – pracoval jako tiskový mluvčí České televize, posléze stál v čele Českého centra v Berlíně a ve Vídni, před třemi lety zakotvil v Brně jako vedoucí Českého literárního centra při Moravské zemské knihovně. Rozhovor s Martinem Kraflem naladíte ve středu 26. srpna od 20.15.

Kuchař a spisovatel Roman Vaněk bude hostem Marcely Kopecké ve čtvrtek 27. srpna od 9.00. Diváci a posluchači českých médií jej znají jako odborníka na gastronomii, který je však také autorem řady knížek, moderátorem nebo průvodcem rozhlasovými pořady. Založil také Pražský kulinářský institut. Těšte se na povídání o historii i současnosti české kuchyně.

Cenu slovenských novinářů za nejlepší album roku 2019 obdržela zpěvačka a skladatelka Katarína Máliková za své druhé album Postalgia. Na rozdíl od prvotiny Pustvopol, na které se inspirovala lidovou hudbou, se Máliková tentokrát věnovala především hudbě elektronické. O uměleckém přerodu, o vzniku skladeb a také o komunikaci s fanoušky promluví v pátek 28. srpna od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Křesťanští teologové prvních tří století – to je název seriálu, který uslyšíte na Proglasu každý pátek od 20.15 od 28. srpna. Předmětem zájmu teologa Václava Ventury budou osobnosti a spisy, které pro křesťanskou teologii mají velký význam. Věnovat se bude skupině, kterou označujeme jako apoštolské otce. První díl se zaměří na Klementa Římského.

Již čtvrt století se pohybuje v mediálním prostředí jako redaktor, moderátor, dramaturg, scénárista, režisér, spisovatel a producent. Heslo, kterým se ve filmařině i v životě řídí, zní: „Na začátku všeho je nápad“. Řeč je o Markovi Hýžovi, který poslední roky pracuje ve správní radě Nadačního fondu historie dobrodružství, věnujícímu se odkazu našich legendárních cestovatelů. Rozhovor s ním zachytíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 30. srpna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest