katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy 36. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. září v 8.00 mši svatou k zahájení školního roku z kostela sv. Augustina v Brně a v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače ze studia Proglasu, ve čtvrtek 2. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. září mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. září mši svatou v 9.00 z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Křížové cesty se můžete připojit v pátek od 15.10.

S novým školním rokem opět startují oblíbené Ranní zíváčky pro děti. Od pondělí do pátku se tak s námi od 6.45 můžete těšit na společnou modlitbu, zajímavosti od nás i ze světa a také soutěže, ve kterých nás čekají Znalosti z encyklopedie, Abecední žížala, Návštěva u babky kořenářky, Slovní skrývačka a Zastávka u všech svatých v nebi. Nechte se probudit vlnami Ranního zíváčku. Pro děti vysílá Proglas také Večerní zíváčky každý den od 19.00. Kristýnka se těší na první školní den, ale brácha Adam jí nakuká, že holky s rezavými vlasy dostávají jen pětky, co asi Kristýnka kvůli tomu udělá? No, nakonec pochopí, že školní známky děti dostávají podle toho, co mají v hlavě, ne na hlavě! Z knihy Školačka Kristýnka Lenky Rožnovské vám bude číst Marcela Kopecká.

Biskupské gymnázium v Brně si připomíná 30 let od svého opětovného otevření. Tato církevní střední a mateřská škola sídlí v Barvičově ulici č. 85, v budově z let 1939–1941 na vrcholu Žlutého kopce v Masarykově čtvrti. Navštěvuje ji přes 800 studentů, které vzdělává na 80 pedagogů. Čím je tato instituce výjimečná? Proč netrpí nedostatkem zájmu z řad uchazečů o studium? Jak vlastně došlo k jejímu obnovení a jak se za dobu existence proměnila? Dozvíte se v pořadu studia Brno v úterý 1. září 2020 v 20.15.

Poutavé svědectví otce Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí islamistů, si našlo své čtenáře po celém světě. Pravdivý životní příběh, ve kterém víra vítězí nad násilím, naděje nad nespravedlivostí a milosrdenství a odpuštění nad lidskou krutostí pro Proglas nastudoval herec Jiří M. Valůšek. Na knihu Mnich v zajetí islamistů se můžete těšit každý všední den od 1. září od 11.05 a ve 21.30.

Taky jste v létě stavěli hrady z písku? Jak se dělají obří písečné sochy, které jsou právě teď k vidění v Lednici, v zářijovém magazínu Barvínku prozradí Michal Olšiak. Uslyšíte i něco málo o sv. Václavovi, který má na konci září svůj svátek. A hlavně se dozvíte jména tří vítězů letní barvínkovské soutěže, kteří se mohou těšit na to, že je pozveme do rádia. To vše v úterý 1. září v 16.00.

Z folklorního festivalu Lidový rok ve Velké Bystřici odvysílá Proglas v sobotu 5. září přímým přenosem pořad s názvem Folklorní sedmička, který představí čtyři držitele titulu Zlatý výběr Folklorní sedmičky – jediné a jedinečné folklórní hitparády, kterou Proglas vysílá každou sobotu. 5. září ji výjimečně naladíte od 10.30. Těší se na vás redaktorka Kateřina Kovaříková.

Nový seriál v rámci Dotýkání světla se podrobněji zaměří na komunitu Sant'Egidio. V prvním dílu prozkoumáme začátky hnutí, jeho zakladatele i oblasti působení ve světě i u nás. Hostem redaktora Daniela Blažkeho bude členka komunity Kristina Koldinská. Poslouchejte v sobotu 5. září od 20.15.

Rodák z brněnských Židenic salesián P. Václav Klement je doma tam, kde žije don Bosco. Mnohaleté působiště v Jižní Koreji střídá s pobyty v dalších státech východní Asie a Oceánie či s kanceláří v Římě, přičemž v současné době má roli spolurádce pro misie. Čím žije široká salesiánská rodina ve světě, jakým problémům jsou vystaveni mladí a jak na to vše salesiáni reagují? Rozhovor, který nás vytáhne z „evropského rybníčku“ do „východního oceánu“, zachytíte v rámci pořadu Křesťan a svět v neděli 6. září od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest