katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 37. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 8. září v 18.00 mši svatou za nemocné posluchače ze studia Proglasu, ve čtvrtek 9. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. září mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v sobotu 12. září v 11.00 žehnání kostela bl. Marie Restituty v Brně-Lesné (celebruje Mons. Pavel Konzbul) a ve 14.30 mši svatou z Diecézní pouti Plzeňské diecéze z kláštera v Teplé (celebruje papežský nuncius Charles Daniel Balvo), v neděli 13. září mši svatou v 9.30 z kostela Narození Panny Marie ve Vranově u Brna.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Odsouzení v otevřené věznici v Jiřicích se starají o budoucí vodící psy. Projekt tam už druhý rok organizuje brněnská Škola pro výcvik vodících psů. Cvičitel Milan Dvořák a ředitelka věznice Hana Prokopová vám program Tlapka v dlani podrobněji představí v pořadu brněnského studia ve středu 9. září od 20.15. Zazní i rozhovory s odsouzenými, kteří se o štěňata starají.

Každý z nás chodil do školy a nechodil tam sám. Našli jsme tam bližší i vzdálenější kamarády. Byli ale i tací, jejichž přátelství nás provázelo po mnoho let nebo snad po celý život? Pojďte společně s redaktorkou Klárou Beránkovou zavzpomínat na léta strávená ve školních lavicích. Po prázdninové pauze můžete opět diskutovat v Noční lince v pondělí 7. září od 22.30.

Víte, kdo to byl rytíř z Dalekých moří? Za co získal český lékař a botanik Jindřich Vávra tento vznešený titul? A proč se na jeho dobrodružné výpravy do vnitrozemí nehlásilo mnoho dobrovolníků? To uslyšíte v dalším Barvínku v úterý 8. září v 16 hodin, ve kterém se můžete vydat na moře a do dalekých zemí!

"Výlety, které baví!" – to je slogan webové stránky www.cestickou.cz a stejnojmenného projektu Zuzany a Jana Balášových, kteří pro rodiny s dětmi tvoří zábavné venkovní luštící hledačky a cesty za pokladem. Na jednu takovou cestu se vydáme s mikrofonem v Loučné nad Desnou a s autory si popovídáme o rodinném cestování, společně tráveném času a představíme jejich "pokladovky a pátračky", které můžete najít v Jeseníkách, Beskydech, na jižní Moravě nebo v Krkonoších a také ve třech českých ZOO. Více se dozvíte pořadu olomouckého studia vás zveme v úterý 8. září od 20.15.

V dalším pokračování cyklu Zlato v hrdle o pěveckých osobnostech různých etnografických regionů můžete putovat na Horňácko. Jména bratrů Dušana a Luboše Holého jsou ikonou horňáckého zpěvu včetně osobnosti jejich otce, Martina Holého. Právě jim bude patřit Folklorní okénko ve středu 9. září v 16.55.

Autor populárního hitu Škoda lásky Jaromír Vejvoda pocházel z muzikantské rodiny. Jeho děda a otec byli muzikanti, dalším muzikantem byl jeho bratr Václav a k hudbě vedl také svého syna Josefa. „Byl tichý, skromný, vždy chodil ve společenském obleku...“, takto jej popisoval Stanislav Procházka. Hudební rod Vejvodů představí další díl volného seriálu o dechovkových muzikantských rodech. Poslouchejte v týdeníku Hrajte, kapely! ve čtvrtek 10. září v 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest