katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 40. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 28. září na svátek sv. Václava od 9.00 mši svatou z kostela sv. Václava v Mikulově, v úterý 29. září v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku (prostřednictvím rádia Lumen), ve čtvrtek 1. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. října mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 4. září mši svatou v 9.00 z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence vysíláme v pondělí a ve středu od 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Litanií ke všem svatým se můžete připojit v pátek 2. října od 15.10.

U příležitosti státního svátku 28. září Proglas nabídne mimořádný přenos z kostela sv. Václava v Mikulově od 9.00. Celebruje P. Pavel Pacner. Ve 14.30 čeká děti sváteční pohádka O vodnickém řemesle.
Od 16.00 se potom můžete těšit na pořad Svatý Václav v dějinách naší země. Tento patron se svým životem a dílem stal inspirací pro celé dějiny naší země. Jeho odkaz je nejen připomínám, ale také stále aktualizován. Mnohdy byl však také zneužit. Jak se dějiny naší země protínaly se svatým Václavem, přiblíží historik Jaroslav Šebek. Zaměří se zejména na rok 1929 a dotkne se všech důležitých událostí 20. a 21. století. Od 20.15 odvysílá Proglas část seriálu České nebe, věnovaný právě sv. Václavovi. Hovořit bude Petr Kubín, který se badatelsky specializuje na světce a jejich kult ve středověku.

Starosta předválečného Vsetína Josef Sousedík byl vlastencem, odbojářem a hrdinou, který zemřel při výslechu během potyčky s gestapem. Byl také talentovaným vynálezcem, majitelem továrny a objevitelem nových cest. Jeho pozoruhodný život představíme s jeho synem Tomášem Sousedíkem v pořadu pražského studia ve středu 30. září od 20.15.

V podzimním vysílání Radia Proglas pravidelní posluchači zaznamenají několik změn. Nově se můžete těšit na rozšířené vydání rozhovorů v rámci Dopoledne s Proglasem, které jsme začali vysílat v období letních prázdnin. Z půlhodinového formátu se od 1. října stane hodinový pořad. Od 9.00 si budeme nadále zvát hosty do našeho pražského studia. Chceme stále oslovovat osobnosti napříč církevním, společenským, kulturním i politickým světem a přinášet jejich pohled na dnešní svět. Zajímat nás bude jejich práce i životní příběh. Hned poté, tedy od půl desáté dopolední se společně s redaktory Proglasu zaměříme na aktuální události, které daný den přinese. Budeme vás mimo jiné zvát na kulturní akce, přednášky, připomínat významná data a výročí a sledovat, o čem píší křesťanská periodika. Další změnou, která se odrazí v podzimním vysílacím schématu, bude nová tvář zpráv ve 13.00 – budou rozšířeny na zpravodajskou půlhodinu. V rámci nových zpráv, které jsme nazvali 13+ chceme nabízet rozhovory k dění doma a ve světě a sledovat témata, která se dotýkají života nás všech.

Sobotní Tóny ze scény přinesou 3. října a další dva týdny operu Kníže Igor. Její autor Alexandr Porfirjevič Borodin, který žil vletech 1833 až 1887, byl občanským povoláním profesorem chemie na medicínsko-chirurgické akademii v Petrohradě. Patřil ve svém oboru mezi nejvýznamnější pracovníky Ruska té doby. Poslouchejte od 21.20.

Rozhovor s lídrem kapely Espé a ředitelem evangelizačně-formačního projektu Godzone Julem Slovákem naladíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 4. října od 20.15. Řeč bude o generaci nejen mladých lidí, která proměňuje slovenskou společnost. Nikoliv jako přihlížející, nýbrž aktivní hráči vstupují do každodenního zápasu o svoji křesťanskou identitu, která se v žádném případě neomezuje na účast na nedělní bohoslužbě. Až už jde o evangelizační koncerty, animátorská školení, misie na školách, ve farnostech či ulicích měst – všude tam platforma Godzone oslovuje desetitisíce Slováků.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest