katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 41. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 5. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 6. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé přátele posluchače, ve středu 7. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 8. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. října mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 11. září mši svatou v 9.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Olomouci.

Modlitbu růžence naladíte telefonickou formou v úterý, čtvrtek, pátek a v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Kampaň Pošli jim objetí vycházející z výzvy papeže Františka povzbuzuje hlavně mladé, aby byli nablízku seniorům. Týká se ovšem nás všech. Za mikrofony v českobudějovickém studiu Proglasu se setkají P. Tomas van Zavrel a hudebnice Lenka Krištofová, kteří pohovoří o společné snaze povzbuzovat seniory hudbou provázanou s modlitbou. Se svým duem AMDG totiž navštěvují domovy pro seniory, aby jejich obyvatele těšili na duši i duchu. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem v pondělí 5. října od 9 hodin.

Být tátou je velká zodpovědnost. Být tátou pěstounskému či adoptivnímu dítěti je zodpovědnost ještě větší. Málokterý muž má odvahu k přijetí dítěte do náhradní rodinné péče. Dítěte, které si s sebou nese raneček bolístek a traumat. Asociace náhradních rodin ČR vydala kalendář s názvem Můj táta hrdina. Kalendář je věnovaný mužům, pěstounům. Více se dozvíte v úterý 6. října od 9.00 v Dopoledni s Proglasem.

Ve středu 7. října v 16.00 se do vysílání Proglasu opět vrací pohádkový seriál Než zazvoní zvonec z pera Radka Habáně. Každou středu se tak budete moci znovu podívat do Stříbrného, Zlatého a Železného království. První část nese název Žádost o ruku. Princ Radek se rozhodne požádat o ruku princeznu Terezku. Není z toho zrovna dvakrát nadšen. Stejně tak princezna Terezka neskáče radostí. Bude princova žádost o ruku odmítnuta? Koho potká princ ve vysokých horách? A jakou novou delikatesu objevil v královské spíži myšák Meloun?

Život kněze, romantického archeologa a sběratele starožitností Václava Krolmuse byl plný dramatických zvratů, jeho dílo však znamenalo v mnoha ohledech zakladatelský impuls pro dlouhou řadu jeho pokračovatelů, historiků a národopisců. Jeho sbírku Staročeské pověsti, zpěvy, hry, obyčeje a slavnosti i jeho životní osudy představí Zdeněk Vejvoda ve Folklórním okénku ve středu 7. října od 16.55.

V letošním roce uplynulo již 140 let od narození významné osobnosti Římsko-katolické církve u nás – kněze a později i probošta kapituly u kostela svatého Václava v Mikulově – Mons. Franze Linkeho. S jeho životním příběhem vás ve středu 7. října od 20.15 v pořadu ostravského studia seznámí historik Mons. Jan Larisch.

S Michaelem Čapkem, který vyrostl v dětském domově, budeme v dalším pořadu Na dřeň mluvit o tom, jaké je to prožívat dětství bez rodičů, jak člověka výchova v dětském domově formuje a co mu dává do života. Poslouchejte ve čtvrtek 8. října od 16.00 (v repríze v sobotu 10. října od 16.55), nebo poté v obvyklých podcastových aplikacích.

Hostem týdeníku pro příznivce klasické hudby Oktáva bude prof. Petr Fiala, někdejší zakladatel a stálý sbormistr Českého filharmonického sboru Brno – profesionálního tělesa ověnčeného mnoha zahraničními i našimi cenami, které letos slaví 30 let trvání. Klára Beránková si s ním bude v pátek 9. října od 16.55. povídat o historii, současnosti i plánech do budoucna.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest