katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 42. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 12. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 13. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné přátele posluchače, ve středu 14. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 15. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. října mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 18. září mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence v úterý, čtvrtek, pátek a v sobotu telefonickou formu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Je těžké někoho hezky ostříhat, nabarvit, nebo vytvořit krásný účes? Na to se v Barvínku zeptá Áňa Wiewiorková oceňovaného kadeřníka Jana Špilara. Proč jsou základem dobrého střihu pořádně ostré nůžky? A co bychom objevili, kdybychom si prohlédli vnitřek vlasu? V úterý 13. října od 16.00 bude řeč také o tom, že kadeřník je tak trochu psycholog.

Fenomén vyhoření si nevybírá: postihuje vrcholové manažery, maminky v domácnosti i ty, kteří jsou velmi dobře vyzbrojeni – psychology nebo duchovní vedoucí. Jak lehce se sklouzne přes zdánlivě vzdálený okraj propasti vyhoření a jak těžce se z ní člověk drápe nahoru, osvětlí několik příběhů. Jak hořet, ale neshořet poradí psychiatr Lukáš Krejčů ve středu 14. října od 20.15.

Neboj se – i takový nápis člověk občas zahlédne v průchodu na zdi nebo pod mostem. Nejen toto motivující povzbuzení, ale i další básně či citáty píše brněnský streetartista, který si říká TIMO. Co chce lidem těmito vzkazy říct? A kde se v něm vzala touha malovat? I to se dozvíte ve čtvrtek 15. října od 16.00 v pořadu Na dřeň.

Jiří Škvára, rodák ze středočeských Tachlovic, začal svoji pěveckou kariéru na střední škole v Pardubicích. V roce 1967 se přihlásil do soutěže „Hledáme nové talenty“, kde soutěžil např. s Jitkou Zelenkovou, Alešem Ulmem nebo Karlem Bláhou. Po soutěži získal angažmá do tanečního orchestru, kde zpíval s Marcelou Holanovou. Dechovku potkal, když ho Blanka Tůmová seznámila s televizním dramaturgem Milanem Baginským. Dnes již 30 let zpívá s Krajankou a hostuje i v dalších kapelách. Povídat si s Jiřím Škvárou o životě s muzikou a jeho cestě za dechovkou bude redaktor Václav Hlaváček ve čtvrtek 15. října od 16.55.

Od čtvrtka 15. října se můžete těšit na příběh Jožky Stražitského Alí Bába – můj dětský kamarád. Co by tak asi dva kluky nenapadlo lepšího, než jít někomu na hrušky, když jsou zralé. Jenže strýc Kolářů jednoho z nich chytl a zavřel. Myslíte, že ho druhý nechá na holičkách a uteče? Kdepak, to by nebyl kamarád. Sledujte příběhy dvou kamarádu každý den ve Večerním zíváčku od 19.00.

Oktáva se již podesáté hlásí cyklem Malé dějiny hudby. V předchozích částech jste společně s redaktorkou Klárou Beránkovou mohli sledovat české klasicistní skladatele ve světě i doma. Tentokrát se zaměří na ty, kteří prostor nedostali – od Václava Habermanna, přes Jana Zacha, Václava Vodičku až po Jiřího Družeckého, Vojtěcha Nuderu a známého Františka Antonína Míču. Povídání zakončíme ve Zlaté Koruně u Antonína Borového. Poslouchejte v pátek 16. října od 16.55.

Kniha Tomáše Halíka Čas prázdných kostelů přináší ucelený soubor kázání a zamyšlení z letošních Velikonoc. Jednotlivá nedělní zastavení, která byla původně přenášena on-line z prázdného kostela Nejsvětějšího Salvátora, reflektují nejvýznamnější křesťanské svátky i s ohledem na dobu koronavirové pandemie. Upozorňují i na rány tohoto světa – na krizi církve a novodobé farizee, problémy politického populismu či fundamentalismu. Více se dozvíte v Knihovničce v neděli 18. října od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest