katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 44. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 26. října od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 27. října v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zdar díla Proglasu, ve středu 28. října od 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 29. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. října mši svatou od 18.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v neděli 1. listopadu mši svatou v 9.00.

Modlitbu růžence vysíláme mimořádně od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Náš stát existuje již více jak 100 let. Za tu dobu se v něm narodilo mnoho významných osobností. Některé jsou světově proslulé, jiné jen krajově a o dalších víte třeba jen vy sami. Přesto žili nebo žijí tak, že si jich vážíte. V Noční lince s Klárou Beránkovou si o nich můžete společně popovídat v pondělí 26. října od 22.30.

Chcete si vybrat, co budeme hrát? Každý měsíc je tu Jukebox Barvínku pro všechny holky a kluky! Zavolejte do živého vysílání, splňte jednoduchý úkol a písnička je vaše. Kromě toho vás zařadíme do slosování o Dětský kalendář 2020 s veselými úlohami. V úterý 27. října se na vás od 16.00 těší Áňa a Verča.

Více než půlrok se naše společnost potýká s koronavirovou epidemií a restriktivními opatřeními, která mají zpomalit její šíření. MUDr. Eliška Sovová z Fakultní nemocnice Olomouc připravila pro širokou veřejnost jako reakci na stres a strach z budoucnosti preventivní projekt Pět S – Spánek, Strava, Sport, Stres a Stop kouření. Více se dozvíte v úterý 27. října od 22.00.

Na státní svátek ve středu 28. říjn pro vás Proglas připravil speciální program. S vojenským historikem Eduardem Stehlíkem se v den státního svátku bude Marcela Kopecká zabývat 28. říjnem, dnem vzniku samostatného Československa. Jak si dnes připomínat vznik státu, který už neexistuje? Byla to revoluce, převrat nebo pokojné předání moci? Jak se slavil 28. říjen v průběhu uplynulých sta let? Pořad s názvem Vlastenectví pro 21. století uvede Proglaso od 9.00.
Čeká nás také speciální Hudební siesta věnovaná českým skladatelům. Těšit se můžete na díla B. Smetany, A. Dvořáka, V. Nováka, J. Suka a L. Janáčka.
Ve 14.20 je pro děti připravena sváteční pohádka O pavoučím mužíčkovi.
I Folklórní okénko bude od 16.55 patřit Vzniku Československa. Tento proces, některé souvislosti, okolnosti, související události a v neposlední řadě též osobnosti československé státnosti slovem a písní připomene Magdalena Múčková.
Ve 22.00 se můžete těšit na premiérový rozhovor s historikem Jaroslavem Šebkem, řeč bude o našich kořenech a jejich vnímání v celospolečenských debatách. Čeká nás i představení několika projektů, které se věnují doučování dětí ze znevýhodněných sociálních skupin.

Jan Krbec patří k těm kněžím, na kterých vidíte, že sloužení mše svaté pro ně není rutina, ale radostná událost. Srší energií a vy se ptáte, kde ji bere. Nedávno zjistil, že trpí poruchou pozornosti. Jak zvládá náročnou službu ostatním? Necítí se někdy osamělý? Existuje nějaký návod na to, jak si udržet v životě radost? Dozvíte se ve čtvrtek 29. října od 16.00.

Dana Klašková Vašáková z Brna vypráví o své životní cestě vrchovatě naplněné nejen radostí a velikým požehnáním, ale současně i bolestí a ztrátami. Niterné svědectví o nezlomné víře v Krista, který jediný dokáže proměnit hluboké rány v hory požehnání, svědectví prosté jakéhokoli patosu a „velkých slov“, zachytíte v rámci pořadu Křesťan a svět v neděli 1. listopadu od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest