katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 45. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 2. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 3. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za zemřelé posluchače Proglasu, ve středu 4. listopadu od 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 5. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 6. listopadu mši svatou od 18.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v neděli 8. listopadu mši svatou v 9.00.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. K modlitbě Litanií pro čas pandemie se můžete připojit v pátek od 15.10.

Na pondělí 2. listopadu připadá Památka zesnulých. Vzpomínku na všechny věrné zemřelé bude reflektovat i vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. Nabídne rozhovor s Tomášem Kotrlým z Ministerstva pro místní rozvoj, který se stará o agendu pohřebnictví. Zazní také informace o akci Svíčka pro nenarozené děti a představen bude projekt Týden rané péče, který v pondělí 2. listopadu začíná. Poslouchejte od 9.00.

Správa pražských hřbitovů připravila a uskutečňuje projekt Adopce významných hrobů. K adopci jsou nabízeny hroby, kde jsou uloženy ostatky osoby, která byla prokazatelně významnou osobou v různých vědeckých či společenských oblastech a hrobové místo nemá nikdo v nájmu. Více prozradí koordinátorka projektu Oldřiška Dvořáčková v pondělí 2. listopadu od 22.00.

Listopadový magazín Barvínku přinese v úterý 3. listopadu v 16.00 nejedno překvapení. Proč do přírody nepatří odpadky a jak dlouho se v ní rozkládají, to dětem prozradí Jaroslav Slepička z ekologického centra Lipka. Připomeneme i příběh statečného vojáka Martina, známého světce, který má svátek 11. listopadu. Dozvíte se také, kdo to byl a jaký život žil Winston Churchill.

Folklorní okénko ve středu 4. listopadu v 16.55 bude věnováno dvěma chodským dvojicím, které proslavila dlouholetá spolupráce s Konrádyho dudáckou muzikou z Domažlic. V pořadu z cyklu Zlato v hrdle aneb Pěvecké osobnosti etnografických regionů představí Zdeněk Vejvoda sestry Kuželkovy, tedy Marii Freiovou a Janu Hojdovou, a klenečské duo Albert Švec a Oldřich Heindl.

Hrdiny člověk nemusí vždy hledat mezi známými osobnostmi – inspirativní životní příběh má sociální pracovník a bývalý jezuita Marek Janás. Touha k Bohu jej nejprve přivedla k řeholnímu životu, kde jako dobrovolník začal pomáhat lidem na okraji společnosti. To jej natolik oslovilo, že se rozhodl obětovat svůj život těmto lidem naplno. Z řádu vystoupil a nyní pracuje s lidmi na ulici a alkoholiky. Poslouchejte pořad Na dřeň ve čtvrtek 5. listopadu od 16.00.

Jak se vypořádaly české děti s uzavřením škol v souvislosti s pandemií covidu-19 na jaře 2020? Vědci z Univerzity Palackého v Olomouci provedli výzkum mezi školáky ve věku 11–15 let na bezmála 150 školách v celé republice. Děti se dle svých slov více hýbaly, jedly více ovoce a zeleniny a také lépe spaly. Pochvalovaly si rovněž množství času stráveného s rodinou a nové věci, které měly šanci se naučit. Na druhou stranu však každé páté dítě trpělo osamělostí. Výsledky výzkumu z období lockdownu na jaře 2020 přinese rozhovor s Petrem Baďurou ve čtvrtek 5. listopadu od 22.00.

V neděli 8. listopadu si připomínáme 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Více se dozvíte v pátek 6. listopadu od 9.00 v Dopoledni s Proglasem. V samotný den výročí od 15.00 naladíte přímý přenos ekumenických nešpor, které se u této příležitosti uskuteční.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest