katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 46. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 9. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 10. listopadu v 18.00 mši svatou ze studia Proglasu za nemocné posluchače Proglasu, ve středu 11. listopadu od 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 12. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. listopadu mši svatou od 18.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v neděli 15. listopadu mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Sociální sítě se baví literárně vybroušenými tiskovými zprávami Městské policie Přerov. Jak a proč o práci strážníka přemýšlet a psát s nadhledem? Je pro práci policisty důležitý i smysl pro humor? Se zástupcem ředitele Městské policie Přerov Miroslavem Komínkem si v pondělí 9. listopadu bude od 22.00 povídat redaktorka Radka Rozkovcová.

Co se mi vybaví, když se řekne „podzim“? Jaké příběhy, výročí, činnosti, myšlenky nebo vzpomínky? Pojďme společně přinést pestrost barev, které nám toto období nabízí. V podzimním pondělí 9. listopadu od 22.30 se na barevnou Noční linku s vámi těší Jitka Ingrová.

Představte si, že celé dny a noci trávíte ve vlaku, jen vy a vaši spolubojovníci, teď už kamarádi na život a na smrt. Pokud máte štěstí, podaří se vám občas doručit dopis rodině, kterou jste nechali doma. Takhle žili legionáři, kteří se přesunovali po Transsibiřské magistrále a zapojovali se do různých bitev. V Barvínku společně navštívíme Legiovlak – repliku vlaku, ve kterém legionáři spali, cestovali, žili své radosti i smutky. Mohli si po cestě zasportovat? Co legionáři jedli? A kolik jich vlastně v jednom vlaku bylo? Na to se pokusíme odpovědět v reportáži, kterou uslyšíte v úterý 10. listopadu od 16.00 u příležitosti Dne válečných veteránů.

„Na svatého Martina husu a džbán vína“ – častěji než sněhovou nadílku přiváží svatý Martin mladé víno. V dechovkovém pořadu nabídneme ty nejoblíbenější písně o víně a vinohradě, ale také přiblížíme zvyky a tradice vážící se k tomu svátku. A nebude chybět ani symbolický přípitek „mladým“ vínem. Ve čtvrtek 12. listopadu se na vás v pořadu Hrajte, kapely! v 16.55 těší Kateřina Kovaříková.

Jazyková škola Ergones nabízí výuku cizích jazyků přes Skype. Kromě výuky na dálku má ale tato škola ještě jednu zvláštnost. Všechny lektorky, které v ní pracují, mají zrakový handicap. Ve čtvrtek 12. listopadu od 22.00 se v pořadu brněnského studia dozvíte, jaké to je učit se a učit cizí jazyk bez zraku a s jakými nečekanými překážkami se musí nevidomý učitel při přípravě svých hodin potýkat.

Nejen současná nestandardní pandemická situace, ale i každodenní problémy mohou být pro člověka náročné do té míry, že přestane zvládat a dostaví se pocity zoufalství, zmaru či rezignace. Někdy trápení do života vstoupí a odejde rychle. Jindy mohou problémy setrvat, ale pomůže vůle, schopnosti, Boží vedení, nebo třeba blízcí lidé. Jsou ale situace, kdy se zdá, že Bůh mlčí a my jsme došli na konec sil a možností. Na takové situace se pětidílná Křížovka krizovky podívá optikou odborníků a společně s nimi se pokusí najít varianty řešení nejčastějších obtížných životních událostí a ukázat na možnou pomoc. Seriál ve spolupráci s Proglasem připravili pracovníci brněnské organizace Modrá linka, která se od roku 1994 věnuje krizové pomoci a realizuje linku důvěry, osobní poradnu, vzdělávání či projekt zaměřený na rozpadající se rodiny. První díl, který představí nejrůznější podoby krize a možná východiska, uslyšíte v pátek 13. listopadu ve 22.00, nebo v podcastových aplikacích.