katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 47. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 16. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 17. listopadu v 10.00 mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, ve středu 18. listopadu od 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 19. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. listopadu mši svatou od 18.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v neděli 22. listopadu mši svatou v 9.00 z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

V neděli 15. listopadu si připomínáme 350 let od úmrtí jednoho z největších českých myslitelů, filosofů, teologů a spisovatelů – Jana Amose Komenského. Biskup Jednoty bratrské už za svého života získal uznání jako originální pedagog a reformátor stávajícího školského systému. Význam jeho rozsáhlé práce dávno přesáhl hranice naší země. Jak si tuto osobnost dnes připomínáme? A dokáží tvůrčí myšlenky tohoto muže přesáhnout staletí? O tom budeme mluvit s hosty pořadu Dopoledne s Proglasem v pondělí 16. listopadu od 9.00.

Výročí 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského bude věnován i pořad královehradeckého studia. J. A. Komenský toužil vidět nápravu celého lidstva. Vycházel z toho, že věci lidské nejsou v pořádku, ale nejsou ztraceny, dají se obnovit, napravit a proto takřka celý život pracoval na knize Obecná porada o nápravě věcí lidských. Věřil Bohu, že změna člověka a změna lidstva (společnosti) je možná. A právě proto vznikl projekt Komenský 2020 s podtitulem Porada o nápravě věcí lidských. Jeho hlavním organizátorem a vedoucím je komeniolog doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D., který působí na Pedagogické fakultě – Katedře pedagogiky a psychologie Univerzity Hradec Králové. V pondělí 16. listopadu od 22.00 se dozvíte nejen mnoho zajímavého o tomto mimořádném projektu, ale také tom, jak se můžete zapojit třeba i vy.

Schola brněnské mládeže letos slaví 18 let od svého vzniku. K narozeninám si nadělila nové album, které nese název Sílu dám. CD obsahuje 15 chválových písní. O jeho vzniku i o tom, co SMB od roku 2002 zažila, bude na Proglasu vyprávět její zakladatel a dirigent Štěpán Policer v pořadu Jak se vám líbí s Marianou Ambrožovou v pondělí 16. listopadu od 19.15.

V úterý 17. listopadu se můžete těšit na výběr toho nejlepšího z loňského speciálního vysílání Třicet let svobody. Od 9.00 se zaměříme na nejdůležitější události, osobnosti a milníky, které vedly k 17. listopadu roku 1989. Setkat se můžete opět s přímými aktéry listopadových událostí, kteří připomenou okolnosti, za kterých jsme nastoupili cestu od totality k demokracii a svobodě. V 10.00 začíná přenos mše svaté ze strahovského kláštera, celebruje P. Michael Pojezdný. Od 14.00 Proglas vysílá sváteční pohádku Ošklivé káčátko. Od 18.00 uslyšíte speciál zaměřený na Duchovní osobnosti. Nabídne pohled na normalizační Československo, na (ne)svobodu náboženského života, prožívání listopadových událostí roku 1989 i reflexi let ve svobodné zemi. Od 22.00 se můžete vydat po stopách sv. Anežky na jih Čech. Podrobnosti o svátečním programu jsou k dispozici zde.

Na pražském Barrandově vyrůstá od listopadu roku 2018 Komunitní centrum s římskokatolickým kostelem Krista Spasitele. Jedním z důvodů je zcela nedostatečná kapacita stávajícího kostela a zázemí na Zlíchově – vzhledem ke stálému rozvoji sídliště Barrandov, jeho okolí a zdejší farnosti. Součástí areálu má být i kavárna u dětského hřiště. Více se dozvíte v pořadu pražského studia ve čtvrtek 19. listopadu od 22.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest