katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 48. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 23. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 24. listopadu mši svatou mimořádně v 16.30 z baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě v Praze, u příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí, ve středu 25. listopadu od 18.00 mši svatou z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 26. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 27. listopadu mši svatou od 18.00 z komunitní kaple salesiánů v Brně-Žabovřeskách, v neděli 29. listopadu mši svatou v 9.00 z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

V úterý 24. listopadu naladíte na Proglasu od 16.30 přenos mše svaté ke Světovému dni předčasně narozených dětí. Tato akce se na pražském Vyšehradě koná od roku 2014. Obřadem bude provázet Michal Němeček. Zpěvem doprovodí sopranistka Pavlína Senić, na varhany hraje mistr Vladimír Roubal. Z tohoto důvodu naladíte Barvínek od 15.30 a Slyšte, lidé! od 17.45.

V současné době mnozí z nás musí své děti učit doma. Nařízené domácí vzdělávání někteří zvládají hravě, pro jiné rodiče ale představuje skutečný oříšek. Jak domácí školu prožít bez stresu, hravě a účelně? O tom bude pořad českobudějovického studia v úterý 24. listopadu. Nápady nabídne sestra Zdeňka Maňáková, ředitelka Mateřské církevní školy u Sv. Josefa v Českých Budějovicích, kde se dlouhodobě inspirují metodami pedagogiky Franze Ketta. K praktickým radám připojíme i rozhovor s pedagogem Kettem, který jsme natočili v roce 2018. Nenechte si ujít ve 22.00.

První adventní neděli tohoto roku se na pražském Strahově odehraje celosvětové zahájení premonstrátského jubilejního roku. Po následujících 406 dní si budou premonstráti připomínat, že od založení jejich prvního kláštera uplyne na konci roku 2021 přesně 900 let. O průběhu jubilejního roku, ale i o samotném premonstrátském řádu bude v pořadu z brněnského studia hovořit s převorem premonstrátského kláštera v Želivě a jedním z organizátorů jubilejního roku paterem Tadeášem Spišákem redaktorka Jana Kuklová. K poslechu zveme ve středu 25. listopadu v deset večer.

Pořad Na dřeň je (nejen) pro mladého kriticky smýšlejícího posluchače slaví první výročí. Hosty byli například šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, streetartový umělec TIMO, reportérka Markéta Kutilová, horolezec Radek Jaroš, herečka Veronika Khek Kubařová nebo zpěvák Tomáš Klus. Jaký byl první rok pořadu Na dřeň? Co se nejvíc povedlo, co naopak podle autorů zase ne? Kdy se redaktoři při rozhovoru nejvíc nasmáli, kdy jim bylo nejvíc trapně? Bilanční debatu s autory k prvním narozeninám poslouchejte ve čtvrtek 26. listopadu od 16.00.

Za ta desetiletí pomohl Richard Rohr milionům lidí uvědomit si, o co jde v otázkách víry a spirituality. Dosud nikdy však nepsal na téma, které je v křesťanství nejstálejší a nejčastější: na téma Ježíše. Kdo byl Ježíš, ví většina z nás. Ale kdo byl Kristus? Jedná se jen o Ježíšovo příjmení? Titul Univerzální Kristus představí Knihovnička v neděli 29. listopadu od 13.30.

P. Michala Zamkovského, vyhledávaného zpovědníka a řeholního kněze, jmenoval papež František misionářem milosrdenství. A právě milosrdenství bude tématem první části rozhovoru s redemptoristou z východoslovenského kláštera v Podolínci. Jak vnímáme milosrdenství my lidé a jaký pohled zaujímá sám Bůh? Proč občas máme pocit, že toho tolik děláme, a přesto nás nebeský Otec neslyší? Poslouchejte v neděli 29. listopadu od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest