katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 49. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 30. listopadu od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 1. prosince mši svatou v 18.00 ze studia Proglasu za zemřelé přátelé posluchače, ve středu 2. prosince rorátní mši svatou od 6.20 ze studia Proglasu a od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 3. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, o druhé neděli adventní 5. prosince mši svatou v 9.00.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. K modlitbě Adventní litaniich se můžete připojit v pátek od 15.10.

I letošní advent můžete prožít ve společnosti Proglasu. Připraveny jsou tradiční rorátní mše svaté – ve středy 2. a 16. prosince od 6.20. V ranním Duchovním slově (všední den 6.20, o víkendu v 6.50) si budeme číst z knihy Nalezli jsme milosrdenství kardinála Christopha Schönborna.
Děti se mohou těšit na Večerní zíváčky o pátrání po okolnostech Ježíšova narození. Lékař Lukáš uvěří díky apoštolu Pavlovi v Ježíše Krista, a protože ho baví historie, vypraví se do míst, kde Ježíš žil a působil. Dostane však dopis od přítele Teofila, který ho žádá, aby cíl cesty změnil. Lukáš váhá, ale když se rozhodne, že prosbu Teofila vyplní, začne jeho velké dobrodružství. Poslouchejte od 1. prosince ve všední dny v 18.45 a o víkendu od 19.00. O prožívání adventu v současné komplikované době bude redaktor Antonín Žolnerčík hovořit s P. Zdenko Vavrem, duchovním správcem farností Rychaltice a Hukvaldy. Ve středu 2. prosince bude řeč také o činnosti organizace Cesta 121 v ostravsko-opavské diecézi. V pátek 4. prosince v 15.10 se můžete připojit k modlitbě Adventních litanií. Každou sobotu od 20.15 můžete také poslouchat adventní seriál v rámci Dotýkání světla. Tentokrát se budou redaktor Marek Chvátal a P. Gorazd Krušina věnovat biblických příběhům.

Začíná prosinec a Barvínek vám přípravu a čekání na Vánoce zpříjemní kreativním adventním kalendářem – soutěžit o něj můžete v barvínkovském magazínu, který uslyšíte v úterý 1. prosince od 16.00. S tvůrkyní tohoto kalendáře si budeme také povídat. Kromě toho uslyšíte další příběh a samozřejmě také povídání ze série o přírodě. Tentokrát nás zajímá, kam mizí voda.

Před 325 lety, 28. listopadu 1695, skončil na plzeňském popravišti život Jana Sladkého zvaného Kozina, jednoho z vůdců chodské rebelie. Skrze Jiráskův román Psohlavci se jeho příběh stal součástí naší národní mytologie. Folklorní okénko věnované této kapitole regionálních dějin jihozápadních Čech, samozřejmě s hudbou předních chodských souborů a kapel, na středu 2. prosince na 16.55, připravil Zdeněk Vejvoda.

Pravidelně mluvíme a připomínáme si jejich předky ve víře, kteří trpěli při pogromech, utlačování a nakonec mnozí nepřežili hrůzu holocaustu. Jací jsou ale dnešní mladí židé? Jak se jim žije ve světě, kde který jako by na ně zapomněl? A jak se mladá žena dostane od křesťanství zpět k víře svých předků? Poslouchejte ve čtvrtek 3. prosince od 16.00 pořad Na dřeň s Annou Štičkovou.

25. listopad je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. Fakta o útocích na ženy jsou alarmující a schopnost žen bránit se útokům je často minimální. Projekt Nenechte si ubližovat, přináší informace o násilí na ženách, o tom jaké jsou jeho formy, kde hledat pomoc, jak se bránit, co v jaké situaci dělat. Více se dozvíte ve čtvrtek 3. prosince od 22.00.

Slovenská zpěvačka a houslistka Miriam Kaiser nazvala své čtvrté album Horúca slza. Vedle smyčcového kvarteta, které tvoří základ doprovodu, na albu uslyšíme i dechové nástroje nebo loutnu a také jemnou elektroniku, kterou dodal zpěvaččin stálý spolupracovník Milan Adamec. Více už prozradí ona sama v pátek 4. prosince od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest