katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 50. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 7. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 8. prosince na slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu mši svatou mimořádně ve 12.05 na poděkování za 25 let Proglasu a jako prosba o dobrý 26. rok a v 18.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, ve středu 9. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 10. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 11. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 12. prosince rorátní mši svatou od 6.30 a o třetí neděli adventní 13. prosince mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

8. prosince v roce 1995 se poprvé ohlásilo ve veřejném prostoru Radio Proglas. O slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu si připomeneme letošních 25 let vysílání Proglasu. Proglas za ta léta ušel velký kus cesty, jejím symbolickým vyústěním jsou nové prostory, kam se v prosinci přestěhujeme. O historii stanice, která vysílá díky finanční podpoře posluchačů, budeme mluvit ve speciálním vydání pořadu Dopoledne s Proglasem. Začneme v 8.00 a mluvit budeme s kolegy, kteří své pracovní smlouvy podepisovali už v roce 1995, ale i s těmi, kteří přišli teprve letos. Rádi bychom se ponořili do historie i s našimi techniky, mluvili o specifickém postavení Proglasu na trhu soukromých rozhlasových stanic a jeho budoucnosti. Telefonovat budeme i osobnostem křesťanského života a ptát se chceme na jejich vztah k Proglasu. Prostor ve dvouhodinovém vysílání dostanou nejenom vzpomínky, ale i poděkování těm, bez jejichž podpory bychom tu nemohli být. Ve 12.00 odvysíláme z nových prostor polední modlitbu, na kterou naváže slavnostní mše svatá.

V úterý 8. prosince se u příležitosti slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu se můžete zaposlouchat do speciálního pořadu Radky Rozkovcové. Od 22.00 bude znít meditační duchovní hudba s mariánskou tematikou z pera soudobých skladatelů.

Jako dítě zažila domácí násilí, jehož obětí byla její matka. Když jí bylo dvacet, máma odešla žít do zahraničí a ona zůstala na prahu dospělosti sama. S biologickým otcem se nikdy nesetkala. Jak se nyní daří této mladé ženě vychovávat vlastní děti? Ve čtvrtek 10. prosince od 16.00 půjdeme Na dřeň také s otázkou, zda lze i v takových těžkostech nalézt Boha.

Jak upéct dobrý dort? Může se cukrářem či cukrářkou stát každý? Jak napsat dobrý recept? A co je na pečení tak skvělé? Na to odpoví Kristina Lund, autorka blogu Děvče u plotny, která nedávno vydala sladkou švédskou kuchařku Fika. Adventní povídání o pečení a cukrařině poslouchejte v úterý 8. prosince od 16.00 v pořadu Barvínek s Áňou a Gabčou.

V sobotu 12. prosince naladíte na vlnách Proglasu speciální benefiční koncert na podporu Hospice sv. Zdislavy v Liberci. Ve studiu vystoupí populární písničkář z Moravských Knínic Pavel Helan. Kromě písní jsou na programu i vstupy, které tento hospic představí. Od 16.55 se na vás těší moderátorka Anežka Jakubcová.

Jako narozeninový dárek můžete podpořit naši kampaň na www.rybuneutopis.cz, budeme vděční také za jakýkoliv příspěvek na stěhovací účet: 4200042406/5500. Děkujeme!
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest