katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 51. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 14. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 15. prosince v 18.00 za posluchače přátelé Proglasu, ve středu 16. prosince rorátní mši svatou od 6.20 z kaple Proglasu a mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 17. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 19. prosince rorátní mši svatou od 6.30 z kostela sv. Augustina v Brně a o čtvrté neděli adventní 20. prosince mši svatou v 9.00 z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do pátku ve 20.00, v úterý a čtvrtek ve 20.00 se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. K modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství se můžete připojit v pátek od 15.10.

Církevní střední školu svaté Anežky v Odrách navštívíme v pořadu ostravského studia ve středu 16. prosince v deset večer. Od roku 2005 procházela budova školy nepřetržitou rekonstrukcí, v současné době vás studenti přivítají v novém areálu s moderně vybavenými učebnami, školní kaplí, tělocvičnou, krásným domovem mládeže i školní zahradou pro chvíle odpočinku. Redaktor Antonín Žolnerčík hovoří s ředitelkou Pavlou Hostašovou a spirituálem školy P. Michalem Krenželokem.

Ve středu 16. prosince se v 16.55 v pořadu Folklorního okénka můžete vydat Po stopách sběratelů lidových písní – tentokrát za životními osudy muzikologa a folkloristy Karla Vetterla. Na půdě folkloristického pracoviště rozvinul bohatou badatelskou činnost. Redakčně připravil a vydal Lidové písně a tance z Valašskokloboucka a stál u počátků brněnského rozhlasového vysílání. Pomohl na svět mnoha folkloristickým sbírkám a jím zapsané písně má v repertoáru mnoho cimbálových muzik.

Rok je pomalu za námi a pomalu se blíží nejkrásnější svátky v roce Vánoce. Pokusme se v tento adventní čas, i přes složitost dnešní doby, trochu zpomalit, oprostit se od stresů a trochu relaxovat. Třeba poslechem nádherných orchestrálních melodií v podání našich špičkových dechových kapel. Předvánoční atmosféra ve světě orchestrálních polek, valčíků, waltzů, slow nebo tang. To je prosincový pořad Hrajte, kapely!, který naladíte ve čtvrtek 17. prosince v 16.55.

Mládež karvinského děkanátu započala o Velikonocích 2020 online působení na facebookových a instagramových stránkách. Církevní silvestr pojali netradičně prostřednictvím živého vysílání. O tom, proč mají potřebu tvořit i v nepříznivé situaci, a zda-li má animátorství v dnešní době ještě nějaký smysl, prozradí v pořadu olomouckého studia Terezie Ručková a Anna Slobodová, vedoucí animátorů karvinského děkanátu. Nebude chybět ani slovo kaplana pro mládež Jiřího Klose. Poslouchejte ve čtvrtek 17. prosince od 22.00.

Adventní tvorba Adama Václava Michny, Rytíře z Otradovic - tak zní název pořadu, který u příležitosti 420. výročí Michnova narození pro Radio Proglas připravil muzikolog a barokista Radek Menoušek. Poslouchejte v pátek 18. prosince od 16.55.

V pátek 18. prosince se od 22.00 vzdělávací cyklus zaměří na adhortaci Jana Pavla II. Vita consecrata z roku 1996. Jde o první církevní dokument popisující teologii zasvěceného života. Hovoří o něm mimo jiné jako o daru Boha Otce církvi. O tématech dotýkající poměru zasvěceného života a Nejsvětější Trojice, znamení společenství si budeme povídat spolu se sestrou Lucií Cincialovou.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest