katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 52. týden 2020Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 21. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 22. prosince v 18.00 mši svatou z baziliky sv. Kříže v Kežmarku prostřednictvím Rádia Lumen, ve středu 23. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na Štědrý den ve čtvrtek 24. prosince ve 21.00 tzv. půlnoční mši svatou z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, celebruje P. Jan Krbec, na Boží hod vánoční v pátek 25. prosince mši svatou od 9.00 z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, celebruje P. Tomáš Koumal, na svátek sv. Štěpána v sobotu 26. prosince od 9.00 z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích, celebruje P. Antonín Forbelský a na svátek Svaté Rodiny v neděli 27. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do středy ve 20.00, v úterý se můžete zapojit telefonicky, stejně i v pátek 25. 12. a v sobotu od 22.30.

Čas na sklonku prosince bývá pro mnohé z nás časem bilančním. Ohlížíme se za tím, co přinesl, a doufáme, že nadcházející rok bude pro nás všechny ve znamení dobrých zpráv. Pořad Dopoledne s Proglasem v pěti posledních všedních dnech roku 2020 přinese premiéry rozhovorů s osobnostmi, které podle našeho názoru svým způsobem výrazně zasáhly do celospolečenského dění. Ve středu 23. prosince se tak můžete setkat s doktorem Petrem Smejkalem, který se po letech práce ve Spojených státech stal hlavním epidemiologem pražského IKEM a letošní rok ve sdělovacích prostředcích komentoval průběh pandemie. V pondělí 28. 12. od 9.00 nabídneme rozhovor s respektovaným historikem, badatelem a vědcem Petrem Čornejem, letošním držitelem několika prestižních literárních cen za monumentální biografii Jana Žižky. V úterý 29. 12. od 9.00 přinese rozhovor s prof. Tomášem Halíkem. Jeden z nejznámějších českých teologů vydal letos knihu Čas prázdných kostelů, ve které reflektuje své podivuhodné Velikonoce a nabízí svůj úhel pohledu na období, v němž se křesťané tak nečekaně ocitli. Naše pozvání k rozhovoru přijala také ekonomka, vysokoškolská pedagožka a rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, s níž budeme hovořit o potřebě solidarity a dopadech koronavirové krize na nás všechny. Nenechejte si ujít ve středu 30. 12. od 9.00. Silvestrovské vydání bude patřit hudebníkovi Pavlu Helanovi, který nejenže na Proglasu odehrál svůj živě přenášený benefiční koncert, ale vídat jste ho pravidelně mohli také na obrazovkách ČT, kde doprovázel přímé přenosy svátečních bohoslužeb.Dopoledne s Proglasem vysíláme vždy od 9.00.

Na Štědrý den zazní sváteční pohádky v 9.00, 11.00 a 14.00. Četbou evangelia narození v 16.00 vstoupíme do doby vánoční. Těšit se můžete na štědrovečerní lidovou hudbu, koledy a krátké vánoční příběhy. Na první svátek vánoční zazní pravidelný přímý přenos Urbi et orbi v 11.57. Dále se například můžete vydat na prohlídku mechanických betlémů. Do Třebechovic pod Orebem za Janem Andresem vás pozve redaktor Martin Weisbauer 25. 12. od 18.00.

Album Vánoce – písničky z Betléma představí v pátek 25. 12. od 19.15 Milan Tesař s jeho autory Josefem Fojtou a Emanuelem Míškem. Nenapodobitelným způsobem vám na něm herečka Bára Hrzánová prozradí, jak se stalo, že Ježíšek přišel na buben. Herec Josef Polášek vás zase vlakem zaveze až k jesličkám do Betléma. Koupit jej můžete i v našem audionakladatelství Slyš.to.

Na sv. Štěpána, kdy se lidé zpravidla navštěvují, zavítáme ke sběratelce Marii Bašeové a jejímu synovi Milanovi. Paní doktorka za svůj život shromáždila největší sbírku svatých obrázků u nás. Sbírá i betlémy, madonky na pohlednicích, devocionální grafiku a PF s pražskými motivy. Na rozhlasovou prohlídku se můžete vydat v sobotu 26. 12. od 18.00.

Na druhý svátek vánoční uslyšíte pořad pražského studia s názvem V první linii. Hostem Kateřiny Rózsové bude od 20.15 europoslanec Tomáš Zdechovský, který působí jako dobrovolník v nemocnici.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest