katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 1. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 28. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 29. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 30. prosince mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na sv. Silvestra ve čtvrtek 31. prosince v 16.00 mši svatou na poděkování za uplynulý rok z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, na Slavnost Matky Boží Panny Marie v pátek 1. ledna mši svatou od 9.00 z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, celebruje P. Tomáš Koumal, v neděli 3. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabídneme od pondělí do středy ve 20.00, v úterý se můžete zapojit telefonicky, stejně i na Nový rok v pátek 1. ledna od 20.00 a v sobotu od 22.30. V pátek 1. ledna od 15.10 se můžete připojit k modlitbě Mariánských litanií.

Letos jste se s Barvínkem mohli vydat na Měsíc nebo prozkoumat tajemství planety Země. Letec Adam vás vzal do oblak a dva řeholníci vám vyprávěli o tom, jak se žije v klášteře... a tak by se dalo pokračovat hodně dlouho. Pojďte si společně s námi připomenout ty nejkrásnější a nejzajímavější momenty z celého roku barvínkovských pořadů! Čeká vás také pohled do zákulisí. Na to všechno se můžete těšit v posledním Barvínku roku 2020 v úterý 29. prosince od 16.00.

Koledování či koleda je ve slovanské lidové kultuře obřadní pochůzka doprovázená zpěvem písní. Ještě před 150 lety se na českých a moravských vesnicích koledovalo s takovou intenzitou, že se s obchůzkami začalo na Štědrý den a končilo se až na Tři krále. Nejvíce se koledovalo na svátek sv. Štěpána a na Tři krále. Více se dozvíte ve Folklórním okénku středu 30. prosince od 16.55.

Každý by rád věděl, jak zaručit šťastné a láskyplné manželství. Manželé Kadaňkovi spolu vychovali pět dětí, zažili šťastné i těžké chvíle, a i když jasný recept na spokojený vztah nemají, o lásce toho ví mnoho. Nadějeplné povídání na silvestrovský večer připravuje Alžběta Havlová. Nenechejte si ujít pořad Na dřeň ve čtvrtek 31. 12. od 18.00 nebo v sobotu 2. 1. od 16.55.

Ve čtvrtek 31. prosince se od 20.00 si můžete poslechnout Habaďůru s názvem Černé údolí. Pojďte se s námi podívat do jedné obyčejné školy a obyčejné rodiny se dvěma obyčejnými sourozenci, kteří se chystají na obyčejný výlet, který se změní v neobyčejný zážitek! Galahitparáda s Marianou Ambrožovou představí ve čtvrtek 31. prosince od 21.30 ty nejúspěšnější písně hitparády Kolem se toč za rok 2020. Svatosilvestrovským večerem vás provede od 22.30 Daniel Blažke.

Na Nový rok uslyšíte od 11.00 dva pohádkové příběhy. První – Proč chameleon mění barvu – nám ukáže, co je to věrnost. Kdo nedokáže držet slovo a mění své sliby podle toho, s kým právě mluví, ten nemůže být dobrým přítelem a lidé si ho přestanou vážit, i kdyby byl nejmocnější. Druhý příběh z Indie o tom, proč nosí dikobraz na zádech bodliny, je o statečnosti a vytrvalosti malého v boji s velkými.

V pátek 1. 1. od 16.55 již po jedenácté nabídne Proglas seriál Malé dějiny hudby. Předchozí části sledovaly české klasicistní skladatele ve světě i doma. Tentokrát se do období klasicismu vydáme znovu. Představíme si české kantory, jejichž díla se dochovala většinou jen v místě jejich působení – na některém z kůrů. Zaměříme se na tvůrce českých a moravských pastorel.

Marie Teresa a Ruggero Badanovi jsou rodiče blahoslavené Chiary, která ve svých devatenácti letech podlehla zhoubné nemoci a v roce 2010 byla prohlášena za blahoslavenou. Jejich fascinující svědectví, které redaktor Luděk Strašák natočil na celostátním setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou v roce 2012, si můžete připomenout ve dvou dílech pořadu Dotýkání světla. První část v sobotu 2. ledna ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest