katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 2. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 4. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 5. ledna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Proglasu za zemřelé posluchače Proglasu, ve středu 6. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 7. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 8. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice a v neděli 10. ledna v 9.00 mši svatou.

Modlitbu růžence nabídneme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V pátek od 15.10 se můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Od pondělí 4. ledna se ve Čtení na pokračování můžete těšit na cestovní deník Filipa Breindla: Za misionáři Amazonie. Tentokrát se vydáte na návštěvu Gyany a Surinamu. Zjistíte více o dvou neznámých jihoamerických státech, o tamní přírodě, lidech a samozřejmě církvi, která české cestovatele pozvala ke slavení Velikonoc. Poslouchejte každý všední den v 11.05 a ve 21.30.

Na týden od 4. ledna připravil hudební redaktor Proglasu Milan Tesař speciální program. V denících Jak se vám líbí se zaměří na ty nejzajímavější zahraniční hosty. V pondělí 4. ledna se můžete těšit na anglického písničkáře Sama Lee. V úterý 5. nás čeká bosenský zpěvák Damir Imamovič. Středa 6. ledna přinese rozhovor s bosenskou zpěvačkou Amirou Medunjanin. Na čtvrtek 7. je připraven pořad se zpěvačkou Azizou Brahim ze Západní Sahary. V pátek 8. ledna se v deníku Jak se vám líbí představí polsko-jemenská zpěvačka Rasm Almashan. Poslouchejte vždy od 19.15. Sobotní vydání bude 9. ledna od 15.15 věnováno americké skupině Atlas Maior.
Milan Tesař se také nedávno stal šéfem prestižního evropského žebříčku World Music Charts Europe. V sobotu 9. ledna pro vás připravil pořad Slyšte, lidé! zaměřený na to nejlepší, co se v roce 2020 objevilo v tomto žebříčku, na kterém se podílejí redaktoři z přibližně 40 evropských rádií. Začátek je v 19.15. Více informací o hudebním programu Proglasu najdete na webu hudba.proglas.cz.

Svátek sv. Tří králů je závěrečným dnem vánočního svátečního okruhu. Tradiční lidová kultura s ním spojuje řadu starobylých rituálů, kromě dosud živé kolední obchůzky či tajemných tříkrálových lístků třeba i věštění a kouzlení. Tříkrálové Folklorní okénko – ještě s vánoční hudbou našich předních českých folklorních souborů a kapel – zve k objevování dnes málo známých výročních obyčejů. Přijďte do naší společnosti ve středu 6. ledna od 16.55. Pořad připravil a uvádí Zdeněk Vejvoda.

Křesťanský termín Epifanie označuje událost, kdy králové společně s pastýři uctívali v Betlémě narozeného Ježíše Krista. O významu slavnosti Zjevení Páně bude hovořit v pořadu ostravského studia duchovní správce farnosti Kozmice u Hlučína P. Petr Šustáček. Poslouchejte ve středu 6. ledna od 22.00.

Momenty, na kterých nezáleží. Dokud jim nezvratnost nedá význam. Dvacáté století bylo plné bojů, proher, vítězství, ale především paradoxů, často se krčících ve stínu velkých dějinných událostí. Kniha Republika, jejímž prostřednictvím nás Jiří Padevět zavádí do období mezi lety 1918—1990, se pokouší přiblížit naši moderní historii na ploše sedmdesáti tří povídek. Vyprávějí o chvílích, které jsou z pohledu „velkých“ dějin nepodstatné, až banální, ale z pohledu těch, kdo je prožívali, byly naopak naprosto zásadní. Často změnily životy aktérů nečekaným a dramatickým způsobem. A to jak směrem k zoufalství, tak i k naději, která trvá. Více o knize Republika se dozvíte od redaktorky Hany Svanovské v Knihovničce v neděli 10. ledna od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest