katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 6. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

Nově jsme spustili web www.hudebnirozhovory.cz, který nabízí přehledně archiv hudebních pořadů Jak se vám líbí. Pokud jste fanoušky hudby Radia Proglas, určitě by neměl uniknout vaší pozornosti.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 25. ledna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 26. ledna v 18.00 mši svatou z baziliky svatého Kříže v Kežmarku prostřednictvím Radia Lumen, ve středu 27. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 28. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 29. ledna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 31. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V pátek se od 15.10 můžete připojit k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Čtení na pokračování přinese zpracování slavného románu britského autora Bruce Marshalla. Kniha se stala už před řadou let oblíbenou křesťanskou klasikou, která prostřednictvím hlavního hrdiny P. Thomase Edmunda Smithe ukazuje tvář církve, která je sice poznamenána lidskými slabostmi a nedokonalostmi, ale při tom všem zůstává „plná slávy“, protože jde o dílo Boží, nikoli lidské. Román Plná slávy uslyšíte v interpretaci herce, pedagoga a příležitostného moderátora Proglasu Igora Dostálka. Poslouchejte každý všední den od pondělí 25. ledna v 11.00 a v 21.30.

V úterý 26. ledna se na vás v Barvínkovém jukeboxu těší Gabča Pechová a Štěpánka Minárová se skvělou muzikou, hudebními hádankami a odměnou pro jednoho z volajících. Od 16.00 můžete volat do studia, přát si písničku, splnit úkol a třeba i vyhrát!

Na kopci sv. Jana ve farnosti Nový Hradec Králové stojí při dřevěném kostelíku sv. Jana Křtitele unikátní osmiboká dřevěná zvonice z roku 1605. Kostelík i zvonici obklopuje hřbitov přezdívaný královéhradecký Slavín. Zvonice nyní prochází náročnou a ojedinělým způsobem vedenou rekonstrukcí, jejímž hlavním hybatelem je Jiří Horák. Ten nám o minulosti i současnosti zvonice prozradí mnoho zajímavého. Pořad královéhradeckého studia poslouchejte v úterý 26. ledna ve 22.00.

Úkolem SADBY (Salesiánská asociace Dona Boska) je rozvoj dobrovolnictví, humanitární a misijní pomoc, vzdělávání a osvěta. O všech aspektech její činnosti a představení některých projektů, jako je např. Adopce nablízko promluví zástupci tohoto zapsaného spolku, ředitel P. Jaroslav Fogl a Marie Potočiarová ve středu 27. ledna od 22.00.

Dvě ženy, dva různé příběhy blízké a sdílené smrti. Temný tunel s bleděmodrým světlem na konci a krásná hudba – to zažila Hana při operaci v nemocnici, když ji doktoři oživovali. Boženě, která se s podobnými zážitky setkávala už jako zdravotní sestra na ARU, přišel ve snu oznámit její snoubenec, že zemřel. Volné pokračování na téma zážitků blízké a sdílené smrti lidí, kteří byli v ohrožení života, připravuje redaktorka Alžběta Havlová do pořadu Na dřeň. Poslouchejte ve čtvrtek 28. ledna v 16.00.

V dalším vzdělávacím cyklu s titulem Svaté královny uslyšíte výklad profesora Martina Weise. Církevní historik Teologické fakulty Jihočeské univerzity vás postupně seznámí s příběhy mimořádných žen, převážně urozených, ale i prostých, které se svými projevy blíženské lásky a svatostí zapsaly do dějin. V úvodní části, kterou uvádíme v pátek 29. ledna v deset večer se dozvíte o starověkých mučednicích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest