katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 6. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 1. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 2. února v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 3. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 4. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 7. února v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V pátek se od 15.10 můžete připojit k modlitbě Křížové cesty.

Je sýkorkám venku zima? Jak se mají ptáčci během zimního období a jak jim můžeme pomoct? To se dozvíte v úterý 2. 2. od 16.00. Kromě toho Barvínek připomene 100 let od narození Zdeňka Milera, tvůrce animované postavičky Krtka. Uslyšíte taky něco málo o stromech – k čemu je potřebujeme a čím jsou nejvíc ohrožené. Věděli jste, že v lese existuje něco jako stromový internet?

3. února je svátek sv. Blažeje, což byl v minulosti jeden z oblíbených koledních termínů. Patřil učitelům a jejich žákům, pro které po kolední obchůzce kantorova žena připravila ve škole pohoštění. S tímto dnem je rovněž spojena řada pověrečných praktik. K objevování málo známých výročních obyčejů s českou lidovou hudbou vás zve Zdeněk Vejvoda ve Folklórním okénku ve středu 3. února od 16.55.

Ve čtvrtek 4. 2. od 16.00 se bude v pořadu Na dřeň redaktor Ondřej Havlíček zajímat o chuť do života, odhodlání a nadšení do práce, kterou srší emeritní děkanka Právnické fakulty MUNI v Brně, advokátka a profesorka občanského práva Markéta Selucká. Řeč přijde i na její netradiční životní dráhu od pekařky k děkance a na práci s dětmi, které se věnuje v rámci salesiánského hnutí mládeže.

V Oktávě v pátek 5. února v 16.55 začne nový seriál Pohledy do dějin hudby. Bude se zabývat dějinami vážné a duchovní hudby od středověku až po 20. století. První díl se ohlédne za středověkou světskou hudbou.

V ostravském Bělském lese se nachází památné místo, které již po dlouhá léta nese název Starobělské Lurdy. Jedná se o unikátní lesní kapli, zasvěcenou Panně Marii. Nejen o kapli, ale také o celkové rekonstrukci poutního areálu hovoří v pořadu ostravského studia redaktor Antonín Žolnerčík s Františkem Staňkem. Poslouchejte ve středu 3. února ve 22.00.

Světový bestseller, jehož se prodalo přes milion výtisků, román jednohlasně oceňovaný literárními kritiky i zástupy čtenářů, vítěz nespočetných anket o knihu roku – to vše je román Normální lidi od irské autorky Sally Rooneyové. Příběh o vzájemné fascinaci, přátelství a lásce představí redaktorka Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 7. února od 13.30.

V česko-německém klášteře Na Bílé hoře už čtrnáctým rokem působí poměrně malá ženská komunita benediktinek, která je součástí početnějšího mnichovského opatství Venio. Koncem loňského roku skončilo dvanáctileté funkční období tamní řeholní představené abatyše Carmen, takže bylo třeba zvolit nástupkyni. Výsledek volby mnohé překvapil. A tak se ve facebookovém příspěvku kláštera benediktinek na Bílé hoře druhého ledna tohoto roku objevil tento příspěvek, „HABEMUS ABBATISSAM! Novou abatyší našeho česko-německého opatství byla dnes v Mnichově zvolena sestra Francesca Šimuniová. Děkujeme Francesce, že tuto službu přijala. PAX!“. V pořadu Křesťan a svět se dozvíte, jaká byla cesta sestry Francescy na Bílou horu a co všechno musela ve svém životě překonat. Poslouchejte v neděli 7. února ve 20.15, druhou část uslyšíte o týden později 14. února.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest