katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 15. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 16. února v 18.00 mši svatou za posluchače přátele Proglasu z rozhlasové kaple Ducha Svatého, ve středu 17. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 18. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 21. února v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. Ve středu v 15.00 a v pátek se od 15.10 můžete připojit k modlitbě Křížové cesty.

Po dlouhých měsících různých pandemických omezení se blíží doba postní. To si máme už zase cosi odepřít? Cožpak toho už není dost? K čemu je další odříkání? Máme se vzdát i těch několika posledních radostí? Pokud vás tyto otázky provokují, zúčastněte se Noční linky v pondělí 12. 2. od 22.30. Těší se na vás redaktorka Klára Beránková.

Zajímá vás, jaké filmy pro děti se loni dostaly do kin, a jestli stojí za to se na ně podívat? Potom poslouchejte Barvínek v úterý 16. února od 16.00! Nové filmy to v roce 2020 rozhodně neměly jednoduché - zavřená kina některým z nich nedovolila proniknout k publiku obvyklým způsobem. Proto letos zařadil autor pořadů pro děti a moderátor Radek Habáň do svého žebříčku i některé snímky, které se objevily na streamovacích platformách. U čeho se nejvíc zasmál? Které filmy byly spíš trapné? A na které byste se rozhodně měli podívat? To vám Radek prozradí ve svém tradičním filmovém přehledu v úterý 16. února v 16.00 a v repríze v sobotu 20. února od 11.00.

17. února začíná postní doba. Od Popeleční středy budeme vysílat v rámci ranního duchovního slova postní kapky z projektu P. Petra Hofírka. Těšit se můžete na části papežské encykliky Dives in misericordia – O Božím milosrdenství v podání Martina Holíka. Poslouchejte každý všední den v 6.20 a o víkendu v 6.50. Na 15.00 je připravena Křížová cesta. Od 15.30 vám Proglas nabídne Poselství papeže Františka k postní době 2021. V 16.00 se můžete těšit na speciál na téma Postní doba v pandemii s P. Michaelem Špilarem. Od 16.55 bude na programu tematické Folklórní okénko. V lidových obyčejích doznívá na Popeleční středu masopustní veselí, nálada se však zvolna láme do vážnějšího postního období, jež tradičně trvá celých čtyřicet dní. Zdeněk Vejvoda nabídne výběr z vynikajících nahrávek českých lidových muzik a ohlédnutí do předvelikonočního kalendáře našich předků.
V 18.00 přenášíme mši svatou od salesiánů v Brně-Žabovřeskách. Od 19.15 bude na vlnách Proglasu znít duchovní hudba, na kterou ve 20.00 naváže modlitba růžence.
V době svatopostní nejde ani tolik o jídlo, jak se často lidé domnívají. Jde mnohem více o vytvoření prostoru pro Boha. Zřeknutí se jídla či zábavy má pouze napomáhat k plné soustředěnosti na Boha ještě jinými prostředky než modlitbou. Nejen na toto téma bude v pořadu ostravského studia od 22.00 hovořit P. Petr Šustáček.

Star Feminine Bandje je dívčí kapela z afrického Beninu, která je druhý měsíc po sobě na třetím místě žebříčku World Music Charts Europe. Dívky ve věku deset až sedmnáct let pod vedením svého učitele Balaguemona Andrého zpívají o problémech žen v Africe. Rozhovor s nimi připravil Milan Tesař a uslyšíte jej ve čtvrtek 18. 2. od 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest