katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 9. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 22. února od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 23. února v 18.00 mši svatou za zakladatele hnutí Comunione e Liberazione Luigiho Giussaniho z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve středu 24. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 25. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. února mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 28. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V postní době se u příležitosti Roku sv. Josefa můžete každou středu od 15.10 připojit k Litaniím k tomu světci, každý pátek od 15.10 budeme přenášet modlitbu Křížové cesty z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích.

Se šéfredaktorem Pavlem Mikšů můžete v pondělí 22. února diskutovat o tom, co vám ve vysílání Proglasu dělá největší radost, i o tom co vám u nás ještě schází. Noční linka začíná od 22.30.

Teologický konvikt – co si můžeme představit pod tímto pojmem? Kdy tato instituce vznikla a je vůbec potřeba? Co se děje v teologickém konviktu během jednoho školního roku? Kněz, kněžství a příprava na praktický život ve farnosti? Je tato příprava dostatečná, nebo formace nestíhá odpovídat na rychlé změny ve společnosti? Nejen na tyto otázky se P. Jiřího Kupky a P. Petra Vrbackého bude ptát P. Jan Krbec v pořadu Dopoledne s Proglasem v pondělí 22. února od 9.00.

Prof. Vladimír Úlehla (1888 – 1947) patří mezi ty osobnosti, jež svoji stopu zanechaly hned v několika oborech. Kromě biologie, botaniky a rostlinné fyziologie, jimiž se zabýval ve své vědecké a pedagogické praxi byl též ekologem, filozofem, průkopníkem vědeckého filmu a v neposlední řadě folkloristou. Jeho rozsáhlému sběratelskému zájmu o lidovou, především strážnickou lidovou píseň bude patřit Folklorní okénko. K poslechu zve autorka a průvodkyně pořadem Magdalena Múčková ve středu 24. února od 16.55.

Karel Paták provozuje známou facebookovou stránku Visegrádský jezdec, na které se snaží shrnovat a uvádět do kontextu to nejdůležitější, co se děje na české politické scéně. Mimo to ale pracuje ve zdravotnictví a stará se o těžce nemocné pacienty. Jak se k oběma činnostem dostal? Kde bere energii a vůli ke své práci? A co chce dokázat? Ptát se v pořadu Na dřeň bude ve čtvrtek 25. února od 16.00 redaktor Ondřej Havlíček.

Motto webových stránek Mapujemesvět.cz zní: „KVALITNÍ MAPY, PODPORA PRO UČITELE A VŽDY NĚCO NAVÍC PRO VÁS!“ Zakladatelé webu Zuzana a Ondřej Hanulíkovi prozradí, jak se mapy vyrábí, komu nejvíce slouží a co je vedlo k založení rodinné firmy. Poslouchejte pořad olomouckého studia ve čtvrtek 25. února ve 22.00.

V roce 2020 vznikla kantáta u příležitosti 800 let od narození sv. Zdislavy. Hudbu napsal Jan Zástěra, libreto Jan Matoušek. V Oktávě bude hostem druhý jmenovaný a představíme si CD, které bylo natočeno a které obsahuje tuto skladbu. V pátek 26. února od 16.55 dozvíte všechny podstatné zajímavosti tohoto nevšedního díla.

Hudebnice a skladatelka Marjo Smolander pochází ze severu Finska, ale oblíbila si hudbu západní Afriky. Hru na tradiční finský nástroj kantele a prvky hudby Senegalu a Mali propojila na svém prvním sólovém albu Cosmologies. Zpívá na něm především o mateřství. Rozhovor s Proglasem Marjo Smolander natáčela na dálku ze senegalského Dakaru. Nenechte si jej ujít v pořadu Jak se vám líbí v pátek 26. února v 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest