katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 11. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 8. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 9. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za nemocné přátelé posluchače Proglasu, ve středu 10. března mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 11. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 12. března mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 14. března v 9.00 mši svatou.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V postní době se u příležitosti Roku sv. Josefa můžete každou středu od 15.10 připojit k Litaniím k tomu světci, každý pátek od 15.10 budeme přenášet modlitbu Křížové cesty z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích.

S producentkou filmu V SÍTI, Pavlou Klimešovou, se seznámíme s problematikou rizikové online komunikace dětí (především dívek) s dospělými, mezi nimiž často figurují takzvaní sexuální abuzéři či predátoři. Také si povíme o prevenci a účinném řešení rizikového chování dospívajících na sociálních sítích. Aktuální téma přiblíží pořad pražského studia v pondělí 8. března od 22.00.

V pondělí 8. března bude poprvé Noční linku moderovat spolupracovník Proglasu P. Jan Krbec. Od 22.30 s ním můžete diskutovat na téma Jak vidím svůj život za rok? Máme za sebou rok s novým koronavirem COVID-19. Rok, který zasáhl život každého z nás. Jak svůj život vidím za rok? Vzhlížím k němu s nadějemi nebo s obavou? Co bych si přál, aby se v mém životě událo? Co už bych raději zažít nechtěl? Jaké jsou moje vyhlídky, přání, očekávání...?

Skialpinismus – sport, který se v současné době těší stále větší oblibě. O jeho historii, současném stavu a možné budoucnosti jsme si povídali s Karolínou Grohovou, trenérkou, učitelkou a pětinásobnou mistryní České republiky. Je skialpinismus vhodný pro děti? Bude zařazen mezi disciplíny na Zimních olympijských hrách? A jaké jsou jeho zásady? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v Barvínku 9. března od 16.00.

V lednu oslavil své sedmdesáté narozeniny básník, nositel ocenění Magnesia litera za poezii, a také učitel na Biskupském gymnáziu v Brně Vít Slíva. Čím formovalo jeho poezii rodné Slezsko? Proč se kdysi zamiloval zrovna do poezie Vladimíra Holana a Františka Halase? Co mu dala celoživotní praxe učitele na několika brněnských gymnáziích? Vyprávění včetně autorské recitace několika jeho básní přinese pořad brněnského studia v úterý 9. března ve 22.00.

V dalším vydání pořadu Na dřeň přivítáme držitele ceny Magnesia Litera Felixe Kulpu. Vtipálek místní katolické církve, někdy šťoural a někdy trochu prorok vzbudil za několik let svého působení ohlas nejen v církevních, ale také v sekulárních kruzích. Nyní tým autorů Tisíckráte připravuje knihu, která by se měla dostat na pulty knihkupectví na jaře tohoto roku. Který ze svých husarských kousků považují za nejlepší? Kdy se nejvíc baví, a kdy jim naopak při sledování církevního dění moc do smíchu není? Otázky bude pokládat redaktorka Hana Kašpárková. Nenechte si ujít ve čtvrtek 11. března od 16 hodin.

Německý barokní skladatel Georg Phillip Telemann se narodil před 340 lety 14. března roku 1681 v Magdeburgu. Jak se vyvíjel jeho osud i kam směřovala jeho tvorba, nám v týdeníku Oktáva velmi poutavě přiblíží muzikoložka paní Jana Slimáčková. Nebudou chybět ani ukázky z díla skladatele. K poslechu zveme v pátek 12. března v 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest