katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 12. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 15. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 16. března v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za přátelé posluchače Proglasu, ve středu 17. března mimořádně mši svatou ve 12.05 z kostela sv. Vojtěcha v pražských Dejvicích za oběti pandemie, za nemocné a za zdravotníky a od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 18. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 19. března mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 21. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V postní době se u příležitosti Roku sv. Josefa můžete každou středu od 15.10 připojit k Litaniím k tomu světci.

Postit se 40 dní před Velikonocemi je křesťanská tradice. Půst můžeme vnímat jako „potrénování vůle“, kdy se vzdáme něčeho, čemu rádi holdujeme a zjistit tak, jestli toho nejsme otroky. Součástí myšlenky půstu je i dobrý skutek nebo dar pro ty, kteří nežijí v tak příznivých podmínkách jako my. O postní sbírce pro děti, kterým normální život sebrala válka, bude pořad pražského studia v pondělí 15. března ve 22.00. Redaktor Petr Kazda se svými hosty přiblíží, jak letošní prostředky poputují do Libanonu, kde pomohou dětem z rodin, které uprchly ze Sýrie před válkou.
U příležitosti 150. výročí prohlášení sv. Josefa patronem univerzální církve vyhlásil papež František Rok sv. Josefa a na 19. března připadá slavnost sv. Josefa, proto pro vás Proglas připravil speciální program. Co vlastně dělají stolaři? Jak ze stromů vzniká nábytek? A je taková práce namáhavá? Na to se ptáme Zdeňka, který už toho ze dřeva vyrobil spoustu. Nahlédneme do jeho malé sklepní stolařské dílny a zeptáme se, jaká vlastně ta práce s voňavým materiálem je. Speciální Barvínek ke svátku sv. Josefa, patrona tesařů, truhlářů či řezbářů, uslyšíte v úterý 16. března od 16.00 a v repríze v sobotu 20. března od 11.00. K modlitbě Litanií k sv. Josefovi se můžete připojit ve středu 17. března a v pátek 19. března od 15.10. V pátek v 15.20 potom zazní apoštolský list papeže Františka „Patris corde“ věnovaný sv. Josefu v podání P. Martina Holíka. V pondělí 22. března od 22.30 můžete v Noční lince s redaktorkou Hanou Svanovskou diskutovat na téma Čím vším se dnes inspirujeme u sv. Josefa?

Na konci roku 2020 ve věku nedožitých 94 let zemřel rozhlasový redaktor a etnomuzikolog Ondrej Demo, který stál u zrodu legendárního Orchestru ľudových nástrojov i rozhlasové soutěže Grand Prix Svetozára Stračinu. Téměř 30 let přinášel na vlnách Slovenského rozhlasu pořad Klenotnica ľudovej hudby a s ním i nahrávky autentického folkloru z terénu. Za jeho životem i dílem se ohlédne etnomuzikoložka Alžbeta Lukáčová ve Folklorním okénku na vlnách Proglasu ve středu 17. března v 16.55.

Opavská konkatedrála Nanebevzetí Panny Marie, farní kostel Nejsvětější Trojice ve Fulneku a kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie ve Starém Městě u Bruntálu – tři nejvýznamnější z významných chrámů v Ostravsko-opavské diecézi prošly v uplynulých dvou letech rozsáhlou rekonstrukcí. K zajímavému rozhovoru nejen o historických hodnotách uvedených kostelů si ostravský redaktor Antonín Žolnerčík pozval k mikrofonu vedoucího odboru dotačních projektů a církevní turistiky Miroslava Přikryla. Jejich rozhovor uvede Proglas ve středu 17. března ve 22.00.

Josef Polášek je divadelní a filmový herec, a mimo jiné také bývalý moderátor radia Proglas. Se svou ženou Míšou, která je varhanice, mají tři děti. Jak náročné je skloubit herectví a rodinu? Jde to vůbec? Co jim přináší do manželského života víra? A jak se jim podařilo přijmout nemoc jednoho z dětí? Nejen o tom bude řeč v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 18. března od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest