katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 13. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 22. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 23. března v 18.00 mši svatou z radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve středu 24. března od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 25. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 26. března mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách a v neděli 28. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, v úterý a v pátek se můžete zapojit telefonicky, stejně i v sobotu od 22.30. V postní době se u příležitosti Roku sv. Josefa můžete každou středu od 15.10 připojit k Litaniím k tomu světci, v pátek ve stejném čase vysílá Proglas modlitbu Křížové cesty.

I když máme ještě dobu postní, budou si redaktorky Gabča a Verča v Barvínku povídat především o Velikonocích. A aby na to nebyly samy, pozvaly si hosta, který se v těchto věcech vyzná a kterého v současné době můžete vídat na vašich obrazovkách. Pozvání přijal ředitel komunity salesiánů v Brně-Žabovřeskách P. Libor Všetula. Připojte se i vy v úterý 23. března v 16.00.

Cena Patria Nostra byla udělena za výstavbu Křížové cesty a úpravy areálu kostela svatého Matouše v Hati na Hlučínsku. Redaktor Antonín Žolnerčík si k mikrofonu pozval nejen místního faráře P. Bartoloměje Blaszku, starostu obce pana Wernera Vyletělka a haťského rodáka Rudolfa Gogolína, který výstavbu financoval. Pořad ostravského studia zařazujeme ve středu 24. března na 22.00.

Moravská metropole byla místem, se kterým spojila svůj život řada osobností, jejichž životní dílo se významným způsobem dotýkalo folkloru. Dominanta Brna, hrad Špilberk, byl v minulosti obávaným vězením i vojenskými kasárnami. A právě tato skutečnost se odrážela v mnoha lidových písních a pověstech, které nabídne Folklorní okénko ve středu 24. března od 16.55.

Jan Slabák založil dechovou hudbu Moravanka a stojí v jejím čele doposud. Ovšem jako „dechovkář“ nezačínal. Kam všude se s moravskou kapelou dostal? A proč se někdy Moravanka přezdívá jako "Swing po Slovácku"? K mikrofonu přijal pozvání čerstvý osmdesátník! Rozhlasový vinš i ohlédnutí za jeho dosavadním životem přináší týdeník Hrajte, kapely! ve čtvrtek 25. března od 16.55.

Alžběta Vašků už půl roku obývá klášter Milosrdných sester sv. Kříže v Kroměříži. Chystá se na život františkánky a píše o tom internetový deník, ve kterém odkrývá nejen život za zdmi kláštera, ale také své pocity a myšlenky. Jak se mladá žena rozhodne pro život v klášteře? Co jí dává a bere? A co se děje při vstupu do kláštera s ambicemi nebo ženskou mateřskou touhou? I o tom si bude povídat redaktor Ondřej Havlíček s Alžbětou Vašků v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 25. března od 16.00.

Ve čtvrtek 25. března od 22.00 si redaktorka Radka Rozkovcová bude povídat s historikem Petrem Blažkem. Stěžejním tématem bude Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze, o jehož historii se dlouhodobě zajímá. Na začátku své profesní kariéry napsal o tomto tématu diplomovou práci, a spolu s Vojtěchem Pokorným je autorem knihy Duchovní střed Evropy, která tuto znovuobnovenou památku představuje.

Exotova abeceda – krátká zamyšlení známého salesiánského autora Ladislava Heryána vycházejí z nejrůznějších podnětů, často zcela banálních. Dotýkají se přitom vždy důležitých témat víry a spirituality v současném světě. Svižné a trefné texty dávají hlouběji nahlédnout do Heryánova života a ještě více zprostředkovávají jeho autentický pohled na křesťanskou víru a radostnou zvěst evangelia. Více prozradí Knihovnička v neděli 28. března od 13.30.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest