katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 14. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 29. března od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 30. března v 18.00 mši svatou z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, ve středu 31. března od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na Zelený čtvrtek 1. dubna v 17.30 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, na Velký pátek 2. dubna velkopáteční obřady od 15.00 z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, na Bílou sobotu 3. dubna od 20.05 vigilii Zmrtvýchvstání Páně z baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Strahově v neděli 4. dubna na Boží hod velikonoční v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích, na Velikonoční pondělí 5. dubna od 9.00 z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00. Na Zelený čtvrtek a Velký pátek se můžete do růžence telefonicky zapojit od 22.30, na Božího hod velikonoční a Velikonoční pondělí od 20.00. Modlitbu Křížové cesty vysílá Proglas ve středu 31. března od 15.10.

I letos se Proglas připojuje k Novéně k Božímu milosrdenství. K modlitbě Korunky se proto můžete připojit od Velkého pátku 1. 4. do soboty 10. 4. vždy v 15.00, nebo krátce po třetí odpoledne. Na neděli Božího milosrdenství 11. 4. vám nabídneme přímý přenos mše svaté z kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích.

Dopoledne s Proglasem se na Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílou sobotu naladí do svátečního módu. Chceme vám nabídnout možnost prožít tyto dny ve ztišení, přemýšlení a modlitbě, zároveň však s ohledem na vše, co se děje kolem nás.
Na Zelený čtvrtek si k mikrofonu pozveme apoštolského nuncia v ČR, kterým je Charles Daniel Balvo. Rodák z Brooklynu ve Spojených státech amerických je knězem od roku 1976. Působil na řadě diplomatických zastupitelství Svatého stolce. Od roku 2005 byl apoštolským nunciem na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu a apoštolským delegátem Oceánie, později působil v Keni nebo Súdánu. Chceme se proto ptát na jeho zkušenosti s různými podobami žité víry. Budeme mluvit o Eucharistii, oběti, zradě i odevzdání se. V příběhu Poslední večeře Páně chceme hledat aktualizaci pro dnešní svět. Nenechte si ujít 1. 4. od 9.00.

O den později, na Velký pátek, se ponoříme do tajemství oběti. Vydáme se spolu s Ježíšem na křížovou cestu našich dnů. Dotkneme se smyslu utrpení, bolesti a nepochopení. Naším hostem bude religionista prof. Pavel Hošek, vedoucí katedry religionistiky na Evangelické teologické Univerzity Karlovy, kazatel Církve bratrské, spisovatel a místopředseda České křesťanské akademie. Uslyšíte v pátek 2. 4. od 9.00.

Dopoledne Bílé soboty s námi můžete prožít u meditací. Přineseme zamyšlení tří řeholníků: benediktina Prokopa Siostrzonka, bosého karmelitána Pavla Poly a dominikána Benedikta Mohelníka, se kterými se zastavíme před Ježíšovým hrobem v rozjímání nad tichem tohoto dne. Zastavte se s námi poprvé v 9.30, podruhé v 10.30 a potřetí v 11.30.

Svátosti, mariánská úcta, církevní autority nebo tabuizace některých témat. Nejen tyto oblasti je pro nás občas těžké v katolické církvi přijmout. Jak se sami v sobě redaktoři pořadu Na dřeň vyrovnávají s tím, že někdy církev není přesně taková, jakou by si ji představovali? Je na místě konstruktivní kritika církve nebo některé věci stejně nejlépe vyřeší čas a modlitby? A měli někdy chuť věřit po svém a na církev se neohlížet? Nejen na tyto otázky bude šest redaktorů stojících za pořadem Na dřeň společně hledat odpověď na Zelený čtvrtek 1. dubna od 16.00.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest