katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 16. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 12. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 13. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého ducha za nemocné posluchače, ve středu 14. dubna od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 15. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. dubna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 18. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme na každý všední den a ve 20.00, v úterý a čtvrtek se můžete připojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánu v Brně-Žabovřeskách.

Protože se od 12. dubna otevírají školy aspoň pro některé žáky, vrací Proglas do svého programu Ranní zíváček. Každé pondělí se dětí budeme ptát na nějakou zajímavost z encyklopedie; v úterý si budeme hrát s abecedou; ve středu navštívíme babku kořenářku, abychom se od ní učili poznávat bylinky; ve čtvrtek nás čeká hledání ukrytých slov ve větách a v pátek se při zastávce u všech svatých v nebi budeme seznamovat s jejich životy. Poslouchejte každý školní den od 6.45.

V rámci seriálu o povolání představí Barvínek další profesi – řidiče tramvaje, nebo jak my Brňáci říkáme řidiče šaliny. Odkud se vzalo slovo "šalina"? Kolik metrů měří nejdelší tramvaj? A co se děje s vozidly v noci ve vozovnách? Odpovědi na nejen tyto otázky uslyšíte v úterý 13. dubna od 16.00. Hostem Veroniky Fráňové a Štěpánky Minárové bude Karel Kozel.

Nejjižnější moravský region Podluží je krajem lužních lesů, lahodného vína i krásných krojů, ale také mimořádných zpěváků. Slavíček z Podluží, zpěvačka Božena Šebetovská se svým jiskřivým sopránem byla už od roku 1934 de facto první zpěvačkou lidových písní, která se objevila ve veřejných médiích. Nejčastěji zpívala se svým regionálním soukmenovcem, nositelem vysokého tenoru, Jožkou Severinem. Tomuto legendárnímu pěveckému páru bude věnován další díl z cyklu "Zlato v hrdle" aneb Pěvecké osobnosti etnografických regionů. U Folklorního okénka ve středu 14. dubna v 16.55 se na slyšenou těší Magdalena Múčková.

Otto Broch působí dlouhá léta jako kaplan v olomoucké vazební věznici a před nedávnem se stal hlavním kaplanem Vězeňské služby České republiky. Jaké výzvy mu služba vězeňského kaplana přináší? Lze najít za mřížemi radost? A jak práce ve věznici ovlivnila jeho vlastní duchovní život? Rozhovor s Ottou Brochem připravuje Marie Moreno na čtvrtek 15. dubna od 16.55.

Rockový zpěvák a hráč na klávesové nástroje Roman Dragoun si ke svým 65. narozeninám nadělil dvojalbum, které nahrál společně s brněnským big bandem B-Side Band. Hovořit o něm bude ve čtvrtek 15. dubna od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí. Moderuje Milan Tesař.

Od pátku 16. dubna odvysíláme Pohádky o vlastnostech Fridy Pistoriusové. Uslyšíme jednotlivé příběhy chlapců a dívek, u nichž se výrazně projevuje určitá povahová vlastnost, ať už to je soucit, dobrosrdečnost či trpělivost, ale také ne příliš lichotivé vlastnosti jako jsou zlomyslnost, ješitnost nebo lakomství. Večerní zíváček naladíte ve všední dny 18.45 a o víkendu od 19.00.

V pořadu Slyšte, lidé! vás v sobotu 17. dubna pozveme na hudební výlet na Kubu. Představíme si některé legendy kubánské hudební scény i současné hudebníky, kteří sklízejí úspěchy ve světě. Dostane se na některé zajímavé mezinárodní spolupráce kubánských muzikantů i na jeden z posledních objevů kubánské scény, 19letého loutnistu Noslena Noela. Začínáme v 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest