katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 17. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 19. dubna od 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 20. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého ducha za posluchače přátelé Proglasu, ve středu 21. dubna od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 22. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. dubna mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 25. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme na každý všední den ve 20.00, v úterý a čtvrtek se můžete připojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. Ve zbylé dny modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánu v Brně-Žabovřeskách.

Někteří během lockdownu nestihli vůbec nic, ale mnozí se dostali konečně ke knize či filmu, měli pěkný zážitek. Povzbuďme se navzájem! Vaše telefonáty a SMSky rád pěknými písněmi doprovodí Martin Holík v Noční lince, ke které se můžete připojit v pondělí 19. dubna ve 22.30.

Na 22. dubna připadá každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Už jste poznali, o jaký významný den se jedná? Ano, je to Den Země! A jak ho oslavíme? Společně se vydáme na dobrodružnou výpravu do říše hmyzu. Barvínek ke Dni Země poslouchejte v úterý 20. dubna od 16.00. O den později bude Kateřina Rózsová mluvit o stavu naší planety, ale především o tom, jakou cestou se vydat dál s profesorem Michalem Markem, ředitelem Centra výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Poslouchejte Dopoledne s Proglasem ve středu 21. dubna od 9.00.

Iveta Sochorová je maminka tří dětí. Nejstarší dcera Sára se narodila s Downovým syndromem. V roce 2019 vyhrála Iveta soutěž Maminka roku v kategorii Blogerka. V pořadu olomouckého studia se dozvíte jak vychovávat dítě s genetickou odchylkou, zda je ještě Downův syndrom tabu a jaké výhody a nevýhody "blogování" mamince přináší. Připojte se v úterý 20. dubna ve 22.00.

V roce 2011 byl papežem Benediktem beatifikován P. Johannes Prassek, jeden z tzv. Mučedníků z Lübecku. Není bez zajímavosti, že jeho otec pocházel z vesničky Strahovice na Hlučínsku, tedy z farnosti, která se dnes nachází na území ostravsko-opavské diecéze. Život a mučednickou smrt tohoto obětavého kněze přiblíží historik Jan Larisch v pořadu ostravského studia ve středu 21. dubna ve 22.00.

Jak velkou sílu může mít přímluvná modlitba? O tom si budeme povídat v pořadu Na dřeň ve čtvrtek 22. dubna od 16.00. Pozvání k mikrofonu přijala zdravotnice Michaela, která tento dar v sobě objevila při silném duchovním zážitku. Od té doby pomáhá lidem, kteří k ní chodí se svými problémy. O modlitbě, která může mít větší sílu, než si dokážeme představit, si s Michaelou povídá Alžběta Havlová.

B & D strings je duo, které tvoří dvě hráčky Janáčkovy filharmonie Ostrava – houslistka Alžběta Falcníková a violoncellistka Judita Šprochová. Obě budou hosty týdeníku Oktáva v pátek 23. dubna. K povídání přidají dvě skladby, které ze svého bohatého repertoáru natočily hned po rozhovoru v našem novém koncertním studiu a také představí díla ze svého staršího CD. K poslechu jste zváni v 16.55.

Markéta Puzrlová se zabývá obchodem. Má pro něj veliký zápal. Ráda se setkává s lidmi a vyjednává. Přesto před krátkým časem uzavřela prodejnu, kterou roky úspěšně budovala. Ukončení byznysu nemile překvapilo její zákazníky. I Markéta se sama musela se svým rozhodnutím poprat. V pořadu Křesťan a svět přiblíží, přes jaké hranice nikdy nešla a které naopak musela překročit, aby mohla být plně pro svou rodinu a efektivně rozvíjet podnikání. Rozhovor, který s ní natočil Marek Chvátal, uvede Proglas v neděli 25. dubna ve 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest