katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 20. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 10. května mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v úterý 11. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za nemocné posluchače Proglasu, ve středu 12. května od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 13. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. května mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 15. května mimořádně poutní mši svatou od 11.00 z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně z Pouti médií v rukách křesťanů (celebruje Mons. Pavel Konzbul), v neděli 16. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana v Nepomuku u 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého.

Modlitbu růžence nabízíme každý všední den ve 20.00, od úterý do pátku se můžete připojit telefonicky, stejně tak v sobotu od 22.30. V pondělí modlitbu přenášíme z komunitní kaple salesiánu v Brně-Žabovřeskách. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a májové pobožnosti.

Novinkou v programu Proglasu bude od 15. května pořad Za 5 pět. Publicistických 45 minut přinese každou sobotu od 16.55 blízká setkání s výjimečnými hosty a rozhovory na relevantní a aktuální témata, která často mohou být vnímána jako morálně problematická nebo zatížená stereotypy. Pořad vychází vstříc náročnému a kritickému posluchači, čerpá přitom z kompetencí zkušené autorské dvojice jako dramaturgů a průvodců pořadem – Hany Scharffové a Petra Viziny.
Hana Scharffová vystudovala mezinárodní vztahy na VŠE, studovala také na univerzitách ve Švýcarsku a v Berlíně a na FSV UK. Pracovala pro německou veřejnoprávní stanici ARD a od roku 2003 působí v České televizi, více než čtyři roky informovala z Německa jako zahraniční zpravodajka ČT, je držitelkou ceny Novinářská křepelka. Petr Vizina vystudoval teologické nauky a aplikovanou etiku na KTF UK v Praze, působil v redakcích Lidových a Hospodářských novin. Sedm let vedl redakci kultury zpravodajství ČT. Je držitelem Dobrovského ceny za svou práci o etice dialogu. Právě dialog, v němž se partneři snaží dobrat pravdy, považují autoři za "tradiční křesťanskou hodnotu", pluralita pohledů a kultura vzájemného respektu pomáhá budovat kulturu snášenlivosti a dialogu.

Od pondělí 10. května ve Čtení na pokračování bude Igor Dostálek otevírat knihu P. Reného-Luca Girana Vychoval mě gangster. Autor nabízí pohled do svého strastiplného dětství i bouřlivého dospívání. Přináší svědectví o nečekaném obrácení, zrání kněžského povolání i cestě evangelia do srdcí mladých i lidí na okraji společnosti. Poslouchejte každý všední den v 11.00 a ve 21.30.

Den před Světovým dnem sdělovacích prostředků se uskuteční tradiční Pouť médií v rukách křesťanů. Mše svatá začne v sobotu 15. května v 11.00 v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně. Celebrovat ji bude pomocný biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul.

Oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého konané v Nepomuku v roce 2021 jsou největší událostí v novodobé historii městečka, kde se celosvětově nejznámější český světec kolem roku 1340 narodil. Proglas vám ve spolupráci s TV Noe přímým přenosem nabídne v neděli 16. května dva tematické pořady. Hlavní slavnostní poutní mše svatá se uskuteční v kostele sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku. Od 10.00 ji bude sloužit kardinál Mons. Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, za přítomnosti českých a moravských biskupů. Moderuje P. Miroslav Herold. Bohoslužbu doprovodí Pěvecký sbor Canto nepomucenum a hosté. V kostele sv. Jakuba Většího v Nepomuku se od 16.00 odehraje koncert Modlitba ke sv. Janu Nepomuckému. Představí se Plzeňská filharmonie. Na programu jsou skladby J. I. Linka, L. Koželuha a F. X. Thuriho a P. J. Vejvanovského. Zlatým hřebem programu bude Chvalozpěv ke sv. Janu Nepomuckému od Jakuba Jana Ryby.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest