katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 21. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 18. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za posluchače Proglasu, ve čtvrtek 20. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. května mši svatou od 18.00 z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 23. května na slavnost Seslání Ducha Svatého v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a májové pobožnosti.

Epidemická situace v České republice se zlepšuje, možnost navštívit prožívání společné modlitby i bohoslužeb je dostupnější, proto se od pondělí 17. května Proglas vrací ke svému původnímu programu. Mše svaté přenášíme v úterý, čtvrtek a pátek v 18.00 a v neděli v 9.00. K modlitbě růžence se můžete připojit v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. Ve všední dny se tedy opět můžete těšit na Ranní zíváček od 6.45. Večerní pohádky pro děti zazní každý den od 19.00. Hlavní zpravodajskou relaci Proglasu uslyšíte od 20.00. Pořady z regionů bude Proglas vysílat od pondělí do čtvrtka od 20.15 (s reprízou následující den od 22.00). Vzdělávací cyklus uslyšíte každý pátek od 20.15 s reprízou v neděli v 10.30 a v pondělí 22.00. Hudební zastavení s klasickou hudbou uvádíme každý všední den v 18.30. Ve vysílání zůstávají oblíbené pořady Dopoledne s Proglasem a 13+.

Od 17. do 21. května je od 20.15 připraven speciální seriál Querida Amazonia, Milovaná Amazonie. Těšit se můžete na postsynodální apoštolskou exhortaci papeže Františka, kterou vydal po synodě v Amazonii 2. února 2020. Papež v ní představuje čtyři sny pro tento vzácný region, který je důležitý pro celý svět. Na ten naváže Daniel Blažke a P. Zdeněk Drštka v cyklu Dotýkání světla každou sobotu od 29. května ve 20.15.

V pondělí 17. května se na vás v Noční lince těší Anna Macková. Se začínajícím poutním obdobím se v ní můžete vzájemně podělit o vzpomínky, které Vám zůstaly v srdci a hlavně v paměti. Od 22.30 vám bude k dispozici telefonní linka, e-mail nebo můžete využít i SMS zpráv.

Jako přední český politolog je zvyklý přijímat pozvání do rozhovorů, většinou v nich ale komentuje českou politickou situaci nebo třeba odhaduje, jak dopadnou volby. V pořadu Na dřeň se ale Stanislava Balíka bude Ondřej Havlíček ptát jinak a o politice tentokrát snad nepadne ani slovo. Poslouchejte ve čtvrtek 20. května od 16.00.

Od 21. května si můžete poslouchat vzdělávací cyklus 1950+, který se zaměří na světové moderní dějiny některých států. Řeč bude o zemích, jejichž historické události ovlivňují i současnost. Hlavní důraz je kladen na události po roce 1950. První zemí bude Německo. Po roce 1950 existují ale Německa dvě. První pod vlivem Západu a druhé pod vlivem Sovětského svazu. Vzdělávací cykly naladíte od 21. května každý pátek v novém čase od 20.15.

Nedávná smrt nejbohatšího Čecha Petra Kellnera otevřela znovu téma, jak vlastně mluvit o mrtvých. O mrtvých jen dobře, jak říká staré přísloví? A co vlastně znamená ono "dobře"? Realisticky, nebo jen vyzdvihnout, v čem člověk vynikal a byl úspěšný? Hosty pořadu Za 5 pět v sobotu 22. května v 16.55 budou ekonomický novinář Petr Šimůnek a evangelický farář Tomáš Trusina.

Konvertita, sociolog, liturgik, vyučující na Teologické fakultě UK, kněz a farář – všechno v jedné osobě, to je základ pro zajímavé setkání. Jak lze skloubit tolik rolí dohromady a jak z nich vytěžit co nejvíce se bude ptát P. Radka Tichého, faráře farnosti sv. Jakuba Staršího ve Stodůlkách, redaktor Jan Krbec v pořadu Křesťan a svět v neděli 23. května od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest