katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 22. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 25. května v 18.00 mši svatou z radia Lumen z baziliky sv. Kříže v Kežmarku, ve čtvrtek 27. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. května mši svatou od 18.00 z rozhlasové kaple Ducha Svatého v Proglasu u příležitosti Noci kostelů, v neděli 30. května v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství a májové pobožnosti.

V pátek 28. května proběhne tradiční Noc kostelů. Proglasácká farnost se zapojí do programu s novou rozhlasovou kaplí Svatého Ducha. Program začne mší svatou v 18.00, kterou budeme zároveň přenášet do vysílání. Zapojit se můžete také do modlitby nešpor krátce po 21.00. Kromě kaple si budete moci prohlédnout i další prostory na Olomoucké 7 v Brně.

Hostem pořadu Dopoledne s Proglasem bude režisér George Agathonikiadis. V necelých dvou letech spolu se sestrou a prarodiči přicestoval do tehdejšího Československa. Psal se rok 1949 a on strávil několik let v dětském domově. Poté žil s prarodiči v Brně, kde vystudoval střední školu, věnoval se umění a našel si cestu na FAMU. Svůj profesní život věnoval televizi a filmu, pracoval nejen u nás, ale později i v rodném Řecku. O jeho osudu s ním bude mluvit redaktorka Marcela Kopecká ve středu 26. května od 9.00.

Svůj domov měli na středním Slovensku od 14. století. Přesto si udrželi rodnou řeč až do poloviny 20. století, kdy byli z velké části na základě kolektivní viny vyhnáni. Z rozhovoru s pamětníky a potomky těch, kteří přesto zůstali, se dozvíme, co to obnášelo. Pořad pražského studia o osudech Karpatských Němců poslouchejte ve středu 26. května ve 20.15.

Ve čtvrtek 27. května bude hostem pořadu Na dřeň producentka, scénáristka a v neposlední řadě také ředitelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková. Od 16.00 si s ní bude povídat redaktorka Marie Moreno.

Poslechněte si rozhovor Martina Weisbauera s nejúspěšnějším českým himálajským profesionálním horolezcem Radkem Jarošem. Je specialistou na expedice v malém počtu členů a výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně vystoupil na poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 – a zapsal se do síně slávy světového horolezectví. Stal se prvním Čechem a teprve 15. člověkem na světě, který tímto způsobem získal Korunu Himálaje. Zajímavý rozhovor si nenechejte ujít v pátek 28. května od 9.00.

Hrabě František Kinský, starosta Kostelce nad Orlicí, přijal pozvání do pořadu Dopoledne s Proglasem. Řeč bude nejen o jeho životní cestě, ale i o odpovědnost k dílu předků známého šlechtického rodu. Jakým heslem se v životě řídí dnešní Kinští? Marcela Kopecká se také zeptá na to, jakým způsobem přistoupil k roli průvodce televizním cyklem Modrá krev a co má rád na své práci starosty. Poslouchejte v pátek 28. května od 9.00.

Pořad Za 5 pět nás zavede na Nový Zéland. Jak se tam žije dvojici mladých architektů, Tereze a Jindřichovi Cibulkovým? A jaké překážky je cestou na vysněný ostrov rozdělily na více než rok? Dozvíte se v sobotu 29. května v 16.55.

Radek Maňásek vyrostl v křesťanské rodině. Přesto se na prahu dospělosti rozhodl Bohu vyhýbat a chtěl ho téměř vymazat ze svého života. Po 15 letech prázdnoty se ale začal pomalu k víře vracet. Zásluhu na tom mají hlavně Radkovi dobří přátelé a také program osobního rozvoje založený na 7 návycích pro efektivní život. Díky tomu se dal dohromady po lidské stránce a zároveň otevřel srdce vytrvalému úsilí modlitby a dnes. Svědectví Radka zazní v neděli 30. května od 20.15 v pořadu Křesťan a svět.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest