katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týden 2021Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 1. června v 18.00 mši svatou za zemřelé posluchače přátele Proglasu z kostela Narození Jana Křtitele v Rokytnici nad Rokytnou, ve čtvrtek 3. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. června mši svatou od 18.00 z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. června v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a středu v 18.00, v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Zrada a odpuštění. Jde to vůbec dohromady? Zradil vás někdo? Jak jste to nesli? Dokázali jste dotyčnému odpustit nebo je to stále moc bolavé? Jaký je váš recept na vyrovnání se se zradou? Zradili jste někoho? Bylo vám odpuštěno? Podělte se o vaše zkušenosti se zradou a odpuštěním. Noční linkou v pondělí 31. května od 22.30 provází P. Jan Krbec.

Jaký dopad měla koronavirová krize na fotbal? Daří se sportovcům i jejich žákům dostat se zpět do formy? Lze žít tímto sportem jen na půl nebo pohltí celý život? Je možné i dnes vytrénovat mistry světa? Mají mladí kluci ještě zájem o fotbal a sport jako takový? V Dopoledni s Proglasem tentokrát přivítáme Ivana Čermáka, aktivního hráče a trenéra starších žáků v FC Vysočina Jihlava. K poslechu v úterý 1. června od 9.00 zve Jan Krbec.

V červnovém magazínu Barvínku se bude oslavovat Mezinárodní den dětí! Také se mimo jiné dozvíte, jakými kamarády, ale hlavně velkými pomocníky, jsou pro mnohé vodicí psi. O tom, jak se tito pejsci cvičí a jak dlouho takový výcvik vodicího psa trvá, bude řeč v úterý 1. června od 16.00, v repríze v sobotu 5. června od 11.00. Zároveň se 1. června děti mohou od 14.00 těšit na speciální sváteční pohádku.

Chráněné dílny Charity Opava vytvářejí pracovní příležitosti pro lidi, kteří na volném trhu práce obtížně hledají zaměstnání. Řádné zaměstnání na pracovní smlouvu zde získají občané s tělesným a smyslovým znevýhodněním a jejich kombinacemi, lidé s nízkým vzděláním a ve věku nad 50 let. Redaktor Antonín Žolnerčík nové dílny v budově bývalé STS v Jaktaři navštívil a k mikrofonu si pozval nejen vedoucího Tomáše Schaffartzika a radního opavské Charity Ivo Mludka. Poslouchejte pořad ostravského studia ve středu 2. června od 20.15.

Jak založit rodinu a osamostatnit se, když je člověk kvůli svému tělesnému hendikepu i v dospělosti závislý na rodičích nebo okolí? I o tom si s mluvčí Ligy vozíčkářů Ladislavou Blažkovou bude povídat Alžběta Havlová. Rozhovor o ženství, přijetí sebe sama i s hendikepem, ale i důvěře v Boha, když život přináší spoustu překážek, poslouchejte pořad Na dřeň ve čtvrtek 3. června od 16.00.

Týmy Lékařů bez hranic a dalších humanitárních organizací často působí v oblastech, pro které neexistují dostatečně podrobné mapy. Bez map přitom není možné plánovat očkovací kampaně, vyhodnocovat zdravotnická data ani provádět epidemiologické analýzy. Proto vznikl projekt Missing Maps, ve kterém humanitární organizace společně s dobrovolníky po celém světě vytvářejí podle satelitních snímků mapy krizemi ohrožených oblastí. Dobrovolníci z různých zemí tak mohou mapováním na dálku přispět například k aktualizaci map v oblastech postižených nemocemi nebo přírodními katastrofami, ke koordinaci týmů v terénu nebo k plánování zdravotnických aktivit. O tomto projektu se více dozvíte v pořadu pražského studia ve čtvrtek 3. června od 20.15.

Pořad Za 5 pět nás v sobotu 5. června zavede na Nový Zéland. Jak se tam žije dvojici mladých architektů, Tereze a Jindřichovi Cibulkovým? A jaké překážky je cestou na vysněný ostrov rozdělily na více než rok? Dozvíte se v aktuálním vydání pořadu od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest